Tomasz Gibowski z Chojny będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Karate w Japonii


Chojnianin Tomasz Gibowski pojedzie do Japonii na Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin, gdzie będzie reprezentował Polskę. 

Gibowski na co dzień pracuje jako policjant. Od kilku lat prowadzi klub UKS Shodan Kyokushin Chojna, jak sam mówi - do sportu wrócił zaciągnięty na salę przez 7 letniego Daniela, z którym wspólnie do dziś podąża droga Kyokushin.

- Przez ciężką pracę, pot i łzy wielokrotnie zajmował miejsce na podium zawodów. Obecnie praca z dziećmi i młodzieżą daje mu wiele satysfakcji i pozwala rozwijać się jako sensei (nauczyciel) w swoim Dojo. W przeszłości miałem zaszczyt studiować Shotokan oraz kick bixing - mówi w rozmowie z nami Tomasz Gibowski. 

Jak twierdzi, Karate to nie tylko sztuka walki oraz miejsce doskonalenia sprawności fizycznej jak i wpajanie zasad będących wzorcem ale także miejsce zawiązywania przyjaźni, które pozostają w sercu na całe życie - Dzięki ciężkiej pracy spełniło się moje marzenie Tomasza z dzieciństwa aby posiadać czarny pas w karate. Obecnie spełnia się marzenie, które nigdy nie śmiałem głośno wypowiedzieć.

Chojnianin będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Japonii, które odbędą się w dniach 18 - 19 kwietnia.

Gibowski w przeszłości odniósł wiele sukcesów, zdobył między innymi brązowy medal Mistrzostw Europy Karate w 2016 roku. Rok temu w październiku wspólnie ze swoim synem Danielem przywieźli dwa brązowe medale z Mistrzostw Europy w Portugalii
Redakcja

2 Komentarze

  1. Powodzenia Tomku,jesteś mistrzem, trzymaj się swojej pasji. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza