Zawodowa straż w Chojnie za 2 lub 3 lata? [video]


Czy w Chojnie będzie funkcjonować Państwowa Straż Pożarna? Temat umieszczenia na południu powiatu zawodowych strażaków przewija się od kilku lat. Na temat utworzenia ewentualnego posterunku wypowiedział się na ostatniej sesji Rady Powiaty Komendant Powiatowy bryg. mgr inż. Andrzej Prokopski.


Sesja odbyła się w czwartek 30 stycznia. Temat poruszył radny Wojciech Długoborski. Od kilku lat mówi się o utworzeniu w Chojnie posterunku zawodowej straży. 

- W pierwszej wersji, jeżeli chodzi o miejscowość Chojna, było zaplanowane powstanie JRG. Niestety te plany ze względu na pewne uwarunkowania dotyczące ilości wyjazdów i zdarzeń na tym terenie, zostały cofnięte przez komendanta głównego - mówił Prokopski - po pierwszej wersji, poszedł drugi wniosek, jeżeli nie JRG to posterunek pożarniczy. 

Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza musiałby posiadać obsadę 33 osób oraz dowódcę i zastępcę. W przypadku posterunków to około 20 strażaków. 

- Na dzień dzisiejszy ten temat został zaakceptowany (posterunek - red.). Prawie to jest pewnik, że na terenie miasta Chojna powstanie posterunek pożarniczy. Nie ma obecnie wyceny kosztów tego zadania i miejsca. Jest to natomiast planowane - dodał Andrzej Prokopski. 

Komendant dodał, że w jego opinii temat będzie realizowany najszybciej za 2 lub 3 lata. W Chojnie należałoby wybudować zupełnie nowy obiekt z dwoma pojazdami i np. łodzią. Jest już znana wstępna lokalizacja posterunku, to działka przy wyjeździe z Chojny przy Stadionie Miejskim na ulicy Wojska Polskiego.

Dyskusji w tym temacie można wysłuchać w filmie poniżej (od początku nagrania):fot. chojna24.pl/archiwum, video: Starostwo Powiatowe w Gryfinie
Redakcja

2 Komentarze

  1. Pseudostrażak z Krajnika pewnie już ścieżki wydeptuje aby załapać się na etat! Tylko wcześniej polikwiduje szkoły, choć obiecał wraz z Baśką, że tego nie zrobią!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak się ktoś zasłuży to ma! Dajcie żyć.

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza