Druki dla kierowców i pasażerów, którzy przekraczają granice [foto] [video]


Kierowcy przejeżdżający przez granicę w Krajniku Dolnym muszą uzbroić się w cierpliwość. W korku trzeba odstać nawet kilka godzin. 


Przejście graniczne Krajnik Dolny - Schwedt to jedyne miejsce gdzie w powiecie gryfińskim można przekroczyć granice. Pozostałe przejścia, w Mescherin i Osinowie Dolnym są zamknięte.
Wszyscy kierowcy i pasażerowie pojazdów muszą wypełnić tzw. formularze lokalizacyjne. Odprawa będzie znacznie przyśpieszona, jeżeli kierowcy będą stawiać się z wypełnioną kartą. 

Jeżeli przejeżdżacie przez granice, pobierzcie druk, wydrukujcie go i wypełnijcie. To znacznie przyśpieszy odprawę. 

Druk można pobrać ze strony Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz w linkach poniżej (pliki w formacie *pdf): 
Redakcja

6 Komentarze

 1. Dobry ruch. A jeszcze lepszym byłoby stworzenie takiego druku w formie edytowalnej..np w Wordzie, szczególnie dla tych cyklicznie przekraczających granicę, każdy by wypełnił stale dane i nadrukował, wpisując jedynie np datę..??
  Pomyślcie redakcjo, jest to chyba do zrobienia..?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pobierz druk zeskanuj i wydrukuj ile chcesz ja tak zrobiłem mam 50 kopi ale i tak chorobowe poleciało nie da się do pracy do schwedtt jeździć ....

   Usuń
  2. Każdy może przepisać druki, nie trzeba tu redakcji, Pan też to może zrobić....

   Usuń
 2. W schwedt korek ciężarówek jest za rafineria

  OdpowiedzUsuń
 3. niemcy biorą sobie chorobowe kiedy chcą jak chcą a tu ludzie piszą że biorą urlopy płatne/bezpłatne to się nazywa frajerstwo ... ogólnie nikt nie powinien przekraczać granicy nawet ci do pracy, pracodawcy powinni zapłacić a rządy zrekompensować straty firm i taka jest prawda a nie po raz kolejny zwykli obywatele są na ostatnim miejscu... nadal zyski pracodawców najważniejsze a wy zwykli ludzie tak jak ja warci 0 macie rodziny dzieci. Polecam chorobowe to nie nasza wina. Wina chińczyków a kolejno włochów francuzów niemców to oni doprowadzili to do europy bogaci podróżujący.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wina chińczyków a kolejno włochów francuzów niemców to oni doprowadzili to do europy bogaci podróżujący."
   Pokrętna i polaczkowa logika. Szukanie i wskazywanie winnych... A do polaczkowa przywlokła wirusa biedota wracająca z Chin, z nart we Włoszech itd? Może by tak pseudo prezydencik lub pseudo premierek podziękowali Niemcom za akcje pomocy stojącym w kolejkach na granicy po ich stronie? Prezia by chyba szlag trafił. Może by podziękowali mieszkańcom Zgorzelca którzy bez żadnego wsparcia przygotowują dla wracających jedzenie i picie po przekroczeniu granicy? Stałem w tej kolejce 48 h, jak młody chłopach po przejechaniu mostu wręczył mi bułkę, butelkę wody i życzył smacznego miałem łzy w oczach. Przez takie jak Twoje chore myślenie jesteśmy sto lat za cywilizowanym światem. I tak zostanie... Idiotyzm jak choroby nie zna granic. Na szczęście wszędzie można spotkać też ludzi którzy po prostu zawsze pomogą drugiemu człowiekowi, bez względu na kolor skóry, majętność, religie czy język...

   Usuń
Nowsza Starsza