Gmina organizuje zakupy dla seniora


Gmina Widuchowa, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób starszych i samotnych w okresie walki z pandemią koronawirusa chce pomóc seniorom w robieniu zakupów. 


To wsparcie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami mieszkających w Gminie Widuchowa. Pomoc obejmowała będzie zakup leków, żywności oraz środków czystości. Akcja "Zakupy dla seniorów" adresowana jest do seniorów i osób z niepełnosprawnościami mieszkających w gminie.

Usługa dostarczenia podstawowych, codziennych produktów i leków będzie bezpłatna. Koszt zamówionych zakupów, który pokrywa zainteresowany, nie może przekroczyć kwoty 200 złotych. Żywność, środki higieniczne i środki czystości będą kupowane w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania osób starszych, w sklepach położonych w najbliższej okolicy ich zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Z "Zakupów dla seniorów" mogą skorzystać osoby w wieku powyżej 65 roku życia, samotnie prowadzące gospodarstwo domowe lub mieszkające z drugą osobą z niepełnosprawnościami, długotrwale chorą lub niesamodzielną.

Akcja zakłada pomoc związaną z zakupem produktów codziennego użytku maksymalnie dwa razy w tygodniu. Zgłoszenia będą przyjmowane w terminie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00. Podczas rozmowy z pracownikiem należy podać swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza