Gmina odwołuje wydarzenie z powodu zagrożenia koronawirusemWładze Gminy Cedynia podjęły decyzję o odwołaniu najbliższego wydarzenia z okazji dnia kobiet. Wszystko ze względów bezpieczeństwa. W środę 4 marca został potwierdzony pierwszy przypadek wirusa w Polsce.


- W związku z obowiązywaniem od dziś tj. 4 marca br. specustawy dotyczącej przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronowirusa COVID -19, z ogromną przykrością, ale też z pełną odpowiedzialnością jesteśmy zmuszeni do odwołania spotkania z okazji Dnia Kobiet zaplanowanego na 7 marca w Golicach. Musimy brać pod uwagę, iż gmina Cedynia położona jest w bezpośredniej bliskości Niemiec, na których terenie odnotowano już ponad 100 przypadków zakażeń. Od dziś również niestety w Polsce odnotowano jeden przypadek zakażenia w Zielonej Górze. Mamy ogromną nadzieję, ze zagrożenie zostanie maksymalnie szybko opanowane i że następne imprezy w naszej gminie będą się mogły odbyć bez żadnych przeszkód. Prosimy o śledzenie komunikatów w mediach — informuje w komunikacie Urząd Miasta. 


fot. archiwum
Redakcja

2 Komentarze

  1. "specustawa" jak kazda inna musi przejść głosowanie jeszcze przez senat i być podpisana przez prezydenta. Na razie przegłosowano ja w sejmie co nie równa się z wejściem w życie. Tak by należało doprecyzować!

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza