Wilk wpadł we wnyki kłusowników [foto]


Kolejny wilk wpadł we wnyki kłusowników na pograniczy gminy Trzcińsko Zdrój i Dębno. Zwierzę próbowali uratować wolontariusze z Fundacji "Dzika Ostoja". 

- Przed kilkoma dniami na terenie nadleśnictwa Różańsko wilk wpadł we wnyki (sidła) zastawione przez kłusowników na dziki. Przez kilka dni walczył o swoje uwolnienie, przekopał dużą część terenu wokół, zgryzł prawie doszczętnie drzewko, do którego był przymocowany wnyk. Niestety to było za mało do uwolnienia. Stalowa linka przecięła podbrzusze wilka, uszkodziła wnętrzności. Akcja ratowania wilka została podjęta niezwłocznie po odnalezieniu wilka na wnyku - niestety mimo, że wilk był jeszcze żywy i udało się uwolnić zwierzę z sidła to niestety nie był w stanie przeżyć dłużej, a tym bardziej na wolności - informuje na swojej stronie Dzika Ostoja. 

Kłusownictwo jest w Polsce nielegalne, grozi za nie kara nawet do pięciu lat więzienia. Wilki są zwierzętami chronionymi. Zwierzę, które uwięzi się we wnyki ma małe szanse na przeżycie, często umiera z męczarniach.
fot. Dzika Ostoja
Redakcja

18 Komentarze

 1. Strasznie co się dzieje ,takich klusownikow powinno ich umieszczać w takich wnykach.!!

  OdpowiedzUsuń
 2. POLACY TO STRASZNIE POJEeBANI LUDZIE!!! Antysemici, PiSo-rasiści i PiSo-faszyści!
  Dlatego nie ma co się dziwić co robią ze zwierzętami!!!
  Od ponad pięciu lat Kaczyński z bandą i belzebubem Rydzykiem wystawiają POLSKOŚĆ na pośmiewisko w Świecie Zachodnim!!!
  To tylko odzwierciedla poziom całego NARODU!!!
  DLATEGO JEeBAĆ TEN RUSKI PIS!!! I KACZYŃSKIEGO CO CWEeLI SIĘ Z RYDZYKIEM I "RUSKIMI" ZE WSCHODU!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ja kocham fanatyków

   Usuń
  2. Każdy mówi za siebie.

   Usuń
  3. jaki ten ciołek jest głupi, co robi straż leśna - kasę bierze i nic więcej, winni są wszyscy, każdy wie kto stawia sidła ale kawałek dzika sprawę załatwia.

   Usuń
  4. Ty wsza bolszewicka ełnuchy ty gnido ubecka zabijaliście wszystkich i wszystko co ci kutasie zrobili normalni lódzie

   Usuń
  5. a do kogo to?????

   Usuń
 3. Co kurwa ma do tego polityka?

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałem, waże rolnicylczą z... jak oni tomówią tym mięsożernym dziadostwem na własną rękę. Między innymi stawiając wnyki i wykładając trucizny w padlinie. Nie dadzą by mordowały im inwentarz. Szkoda bo to wymyka się spod kontroli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chłopie naucz się polskiej mowy i pisowni, potem historii i dopiero wypowiadaj się na inne tematy, zapraszam do klasy pierwszej w podstawówce. Tępy głąbie.

   Usuń
 5. piszecie dwa razy o tym samym wilku... sprawdźcie dokładnie źródła... ech

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie piszą dwa razy i tym samym wilku cwelu,czytałam i widziałam zdjęcia ,kilkanaście. To nie są ludzie to ścierwa zydobandersynskke ,których na Pomorzu zachodnim jest zbyt dużo ,do odstrzału !!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak można zabić takie piękne zwierzę i funkcjonować? Ja bym chyba zwariował z tą świadomością że jestem bandytą a nie człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tragedia,jak tak można... Brak mi słów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie popieram kłuaownictwa sam je zwalcza ale jednego wilka mniej to dobry objaw a kłusoli trzeba by było wieszać za jaja

  OdpowiedzUsuń
 10. Patologia z piaseczna w akcji.po raz kolejny

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza