Reklama [góra]Podejrzenie koronawirusa w regionie. Uczennica podstawówki trafiła do szpitala [foto]


Do specjalistycznego szpitala z objawami z podejrzeniem koronawirusa trafiła uczennica Szkoły Podstawowej numer 3 w Gryfinie. Dyrekcja placówki poprosiła o jak najszybsze odebranie dzieci. Wdrożona została procedura według wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. - Jeżeli istnieje taka możliwość, proszę jak najszybciej odebrać swoje dziecko ze szkoły przed zakończeniem zajęć. Wynika to z tego ze u jednej z naszych uczennic pojawiły się objawy chorobowe, które spowodowały, że jest pod opieką specjalistycznego szpitala. Postępujemy zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Na bieżąco będziemy państwa informować — taki komunikat podpisany przez  dyrektor szkoły Dorotę Bus, trafił do rodziców.

Udało nam się dodzwonić do Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryfinie, poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie, jednak polecono nam przesłanie pytań przez pocztę elektroniczną. Czekamy na odpowiedzi. 

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, uczennica w wieku około 12-13 lat kilka dni temu wróciła z zagranicznej wycieczki. Dziecko trafiło do szpitala objawami podobnymi do grypy i jest badane pod kątem koronawirusa.

Nastolatka trafiła w piątek 6 marca do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, jej stan jest dobry, prowadzone są badania pod kątem grypy, dopiero gdy ta zostanie wykluczona, zostaną pobrane próbki w kierunku koronawirusa. 

Pod szkołą w Gryfinie byli nasi reporterzy. Rodzice w pośpiechu zabierają dzieci, pod placówką znajduję się karetka pogotowia ratunkowego. 

Aktualizacja, 16:40
Najnowsze informacje znajdują się w artykule Zebrał się sztab kryzysowy. Są wyniki badań nastolatki

Czytaj również:
Koronawirus w Polsce. Komunikat specjalny dla mieszkańców województwa

2 komentarze:

Obsługiwane przez usługę Blogger.