Reklama [góra]Ktoś zniszczył materiał wyborczy


Banery wyborczy został zerwany ze ściany budynku w Trzcińsku Zdroju. Niszczenie materiałów wyborczych grozi poważnymi konsekwencjami. - W Trzcińsku-Zdroju zerwano baner z wizerunkiem kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy. Informuję że wykonano fotografię i film z tej akcji. Dlatego będzie lepszym wyjściem z sytuacji, jak baner ponownie znajdzie się w tym samym miejscu. Dajemy czas 24 godziny! - informuje Franciszek Sidorczuk, lokalny działacz Prawa i Sprawiedliwości. 

Zgodnie z obowiązującym prawem, w czasie trwania kampanii wyborczej wszelkie materiały wyborcze zawierające oznaczenia komitetu wyborczego, od którego pochodzą, podlegają prawnej ochronie. Ochrona prawna materiałów wyborczych to zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźba kary. Niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny. Wysokość grzywny ustalana jest przez Sąd i może wynieść nawet 5 tysięcy złotych. Jeżeli komitet wyborczy oszacuje swoje straty na kwotę przekraczającą 500 złotych, to zgodnie z kodeksem karnym, grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

19 komentarzy:

 1. Może nie było zgody właściciela posesji , jaka jest kara za samowolkę wieszania czegokolwiek na prywatnym płocie , murze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sugeruję zapytać właściciela, jeśli masz wątpliwości... :)

   Usuń
  2. Sugestię zostaw dla siebie . Wieszają byle co gdzie popadnie .

   Usuń
  3. BLISKO CZTERY MILIARDY NA "DISCO TVPiS"!!! "ADRIAN" a weź SPIEeeRDALAJ do tych swoich RUSKICH FASZYSTO-RASISTÓW!!!

   Usuń
 2. Jeśli powiesili by jakikolwiek plakat u mnie lub na moim ogrodzeniu bez mojej zgody zerwał bym go natychmiast...

  OdpowiedzUsuń
 3. Popękany tynk, oblazły mur i Sidorczuk stojący przed banerem z portretem Dudy. Większej koncentracji śmieszności nie mogliście wymyśleć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brawo Panie Franciszku, wzajemnie mam nadzieję że sprawcy zostaną przywróceni do obowiązujących reguł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To cos nowego, w tym kraju obowiazuja jeszcze jakies reguly??? Ryba psuje sie od glowy, wlasnie rzadzacy przez ostatnie kilka lat uczyli narod tych pozal sie Boze "regul". A narod jednak nie taki glupi, i nie wszystko lyka jakby chcieli

   Usuń
 5. Ten Sidorczuk to lepiej niech się schowa i nie pozuję do zdjęć bo tylko psuję wizerunek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pan Sidorczuk. Hahaha co to jest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale gość, sam bez świty - szacun. A wy gdzie się pochowaliście ?????? pokarzcie ryje po banerami.

   Usuń
 7. Mój Prezydent Pan Andrzej Dupa

  OdpowiedzUsuń
 8. Z ryja to od razu widać, że PISO-KOMUNISTA!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli ktoś niszczy czyjś baner tzn. że totalnej tępej postkomunistycznej opozycji brak argumentów! Biedni ci z opozycji nie mają na kogo głosować i frustrację wyładowano na plakacie, albo tępa bez przygotowania prawnego, ekonomicznego, społeczego Kidawa która czyta z kartki jąkając sie do kamery z błędami. Nawiedzony Kosiniak który robi w konia miliony starszych Polaków podnosi im wiek emerytalny, tnie zasiłki pogrzebowe i inne, albo ten Biedroń co raz że bije własną matke i cweluje Śmieszka który ma być pierwszym DAMEM, a i jest ten upadły mnich z TVNu Hołownia co miał talnet a skończy jak Kijowski gdzieś w salonie fryzjerskim albo lombardzie będzie zastawiał skecze Prokopa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo taki sam pajac jak i ty , typowy katol ziejący cnotą.

   Usuń
 10. Tylko Nasz Polski Prezydent Andrzej Duda!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Ludzie! Za co wy tego Dudę tak nienawidzicie? Że chce dbać i dba o kraj i godnie go reprezentuje za granicą? Że zależy mu na podmiotowości RP, że chce, abyśmy byli silnym, podmiotowym i bezpiecznym krajem? Naprawdę za to go nienawidzicie? Że rozumie, jak bardzo ta dawna i nowsza historia wpływa na dzisiejszą rzeczywistość Polski? Naprawdę z tego powodu jest zły, że trzeba go opluwać? Naprawdę wolicie marionetki w rodzaju kłamcy Tuska, Kopacz czy nieudacznika Komorowskiego? To oni są dla was wzorem Polaka dbającego o interes nasz Polaków i Polski? Szkoda, że tak wielu z was ma tak krótką pamięć, jak Polska wyglądała jeszcze 6, 8, 10 lat temu. Pradziwe państwo teoretyczne, bezsilne swoją niemocą wewnątrz i na zewnątrz kraju. Kraj do poklepywania po ramieniu, traktowany jak sługu i klient dla poważnych graczy na arenie międzynarodowej. - Rozejrzyjcie się wokół i odpowiedzcie sobie szczerze, która Polska jest lesza. Ta za Tuska, skundlona i bezradna, gardząca zwykłm człowiekiem, właśnie takim żyjącym w takich miasteczkach jak Chojna, czy ta obecna, gdzie człowiek, obywatel odzyskał wiarę w swoją godność i dostrzega, że idziemy w dobrym kierunku. Rozejrzyjcie się dobrze, zastanówcie się i nie rzucajcie obelg pod adresem człowieka, który zasłużył w pełni na kolejną kadencję, by być Prezydentem RP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do kościoła pomodlić się ! widać,że nie słucha radia Maryja i radia Józef a u spowiedzi był ?

   Usuń
  2. Jestem ateistą młocie, więc się odczep!

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.