Mobilizacja rodziców na rzecz obrony lokalnej placówki
W najbliższych dniach odbędą się kolejne spotkania w sprawie zamiaru likwidacji szkoły podstawowej w Gogolicach w gminie Trzcińsko Zdrój. Społeczność szkolna zaprosiła do debaty kurator oświaty oraz posłów. Pod koniec stycznia radni podjęli decyzję w sprawie w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej im. Heleny Grabskiej z Orląt Lwowskich w Gogolicach.

Niekorzystna sytuacja demograficzna, spowodowana spadkiem wskaźnika urodzeń, migracją mieszkańców oraz faktem, iż część dzieci z obwodu szkoły w Gogolicach uczęszcza do szkół w Trzcińsku-Zdroju i Góralicach, skutkuje niezwykle małą liczbą dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Gogolicach  można było przeczytać w uzasadnieniu uchwały. 

W poniedziałek 9 marca o godz 17:00 w świetlicy w Gogolicach odbędzie się debat na temat oświaty, którą organizuje komitet protestacyjny na rzecz obrony szkoły. Zostali na nią zaproszeni Magdalena Zarębska-Kulesza (Zachodniopomorski Kurator Oświaty), Leszek Dobrzyński (poseł na sejm), Beata Gorzelańczyk (prezes ZNP w Gryfinie) oraz władze gminy. 
Redakcja

2 Komentarze

  1. PISo DUDA wam da na szkołę... bo "DISCO TVPiS" w sumie kosztowało nas 4mld PLN-ów... droga ta PiSo kampania się szykuje... no ale PiS-o patologia to kupuje jak różańce pod kościołem!

    OdpowiedzUsuń
  2. I jaką decyzję podjął kurator?

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza