Reklama [góra]


Msze święte bez wiernych. Kościół stosuje się do zaleceń organów państwowych


W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, Ksiądz Arcybiskup zdecydował, aby podczas każdej Mszy świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób, bo czas jest nadzwyczajny.


W związku tą sytuacją Ksiądz Arcybiskup zwrócił się do księży, aby ktoś z dorosłych wiernych przed każdą Mszą Świętą liczył wchodzących do świątyni, aby liczba uczestników nie przekraczała 50 osób łącznie z kapłanem, oraz informował kolejnych wiernych, że są proszeni o pozostanie już na zewnątrz, w rozproszeniu.

Arcybiskup Metropolii Szczecińsko - Kamieńskiej wydał specjalny dekret o udzieleniu dyspensy, jego treść publikujemy poniżej:


1 komentarz:

  1. Purpurowi kiecmani przestraszyli sie koronawirusa i pozoruja stosowanie sie do zalecen panstwa, jeszcze chwile temu zapowiedzieli zwiekszenie liczby mszy, niektorzy ministrowie piali z zachwytu jak to w kosciele dusze mozna uleczyc a i Pana Boga osobiscie spotkac , takiej glupoty dawno nie slyszelismy. Ludzie czytajcie Biblie, przeciez jeszcze pamietacie alfabet, mnie uczono ze P.Bog jest wszechobecny a tu slysze ze tylko w kosciele i to tym jedynie slusznym

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.