Reklama [góra]Na granicy sprawdzają temperaturę ciała i spisują pasażerów [video]


Od poniedziałku działają dodatkowe Punkty Kontroli Sanitarnej - obok uruchomionego wczoraj w Kołbaskowie służby działają także na przejściach granicznych w Lubieszynie, Osinowie Dolnym, Krajniku Dolnym, Świnoujściu-Alhbeck i Świnoujściu–Gartz.

Kontrola sanitarna na granicach polega na pomiarze temperatury pasażerów autokarów i busów przewożących powyżej 8 osób. Funkcjonariusze odbierają także wypełnione przez przewoźnika karty pasażerów i karty kierowców (zawierające m.in. dane kontaktowe oraz miejsce podróży), które zostaną przekazane do urzędów wojewódzkich i wprowadzone do specjalnego systemu). Wszystko po to, aby w przypadku wykrycia kolejnych osób chorych, móc szybko dotrzeć do pozostałych podróżnych, z którymi pacjent miał kontakt.

Stan zdrowia pasażerów kontrolowany jest też na promach pasażerskich i statkach wycieczkowych przybijających do portu w Świnoujściu. Kontrole mają za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie się na terenie kraju koronawirusa.


5 komentarzy:

 1. I przy okazji beda wiwdzieli, gdzie, dokąd i skąd wracają. A potem skarbówka zapyta się po co i na co :)) fajnie

  OdpowiedzUsuń
 2. Powinni wszystkich sprawdzać nie tylko busy i autobusy dużo osób jeździć do pracy osobówkami w pojedynkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Wracałem dzisiaj z Berlina przez przejście w Osiniwie Dolnym stoją to fakt namiot też jest. Dlaczego nie kontrolują też samochodów osobowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się na kilku dziesięciu autokarem 500 jak nie lepiej przejedzie z koronowirusem

   Usuń
 4. Mam nadzieje ze koscioly tez beda zamykac bi tam tez duze skupisko ludzi

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.