Szkoły, przedszkola i kina w całym kraju będą zamknięte!


Od poniedziałku na dwa tygodnie zamknięte zostaną przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w całym kraju. Wszystko z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. 

Zamknięcie placówek oświatowych zapowiedział w środę 11 marca na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej zakończyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Dzień wcześniej odwołano wszystkie imprezy masowe.

Już od jutra (tj. od czwartku 11 marca) placówki oświatowe nie będą realizowały normalnych zajęć. Ze względu na to, że nie wszyscy rodzice mogą zorganizować opiekę nad dzieckiem, do końca tygodnia, tam gdzie jest to konieczne, dziećmi będą w szkołach opiekować się nauczyciele.

Ponadto Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński poinformował, ze zamknięte zostaną również kina i muzea. 

W Polsce potwierdzono już 25 przypadek zakażenia koronawirusem.


fot. pixabay / ilustracyjne

Redakcja

10 Komentarze

 1. Wszyscy uczniowie mają wolne że względu na koronowirusa A młodociani pracownicy muszą chodzić bez względu na wszystko niech w końcu ktoś o nich pomyśli to też są dzieci ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja córka ma praktyki w jednym salonie w miejscowości Chojna i też musi chodzić na praktyki na co ja za bardzo nie wyrażam zgody a nic nie mogę z tym zrobić

   Usuń
  2. To niech niechodzi nikt niezmusza jak sracie sie o koronaswirusa

   Usuń
 2. Też są w pracy narażeni na kontakt z ludźmi

  OdpowiedzUsuń
 3. Pracuje w ośrodku pomocy spolecznej i jesteśmy narażeni na wirusa tutaj jest skupisko ludzi ..kaszel na korytarzach grypa w pracy koleżanki chore a w pracy siedzą..tutaj nie widzą problemu tutaj wirus nie będzie atakował..my pracownicy ops i sprzątaczki nie są ludźmi i możemy pracować spokojnie ..wstyd ..zdrowie ma sie jedno więc powinny takie placówki byc zamknięte również

  OdpowiedzUsuń
 4. Trochę to niesprawiedliwe, narażając jednych uczniów a drugich nie..

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestescie lemingami lykajacymi wszystko co wam media podadza pare osob zarazonych na korone a juz wszystko zamykaja.powiedzcie mi od poczatku roku na swiecie zmarlo na grype 80000 a a globalna pandemie koronawirusa 3000.co jest grozniejsze.?ludziom wystatczy durna plotka i sie sami powykanczaja.

  OdpowiedzUsuń
 6. kiełbasa wyborcza wystartowała ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoly, przedszkola, kina nieczynne za to koscioly jak najbardziej, otwarte i zwiekszona liczba nabozenstw... p.Gowin nazwal koscioly szpitalami dusz, jak rowniez stwierdzil , ze w kosciele mozna spotkac Pana Boga... a np. w parku, na spacerze, na rowerze to juz nie?

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza