Reklama [góra]Oni będą w jury Festiwalu Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie [video]


Centrum Kultury w Chojnie odkrywa karty przed kolejną edycją festiwalu Piosenki Gwiazd  Polskiej Estrady.Wydarzenia dobędzie się 18 kwietnia. Organizatorzy zaprezentowali trójkę jurorów, którzy będą oceniać występy wokalistów i wokalistek. Przedstawiamy ich sylwetki.

Joanna Ewa Zawłocka – charyzmatyczna wokalistka, mistrzyni interpretacji, przez lata współtworzyła zespół Miąższ, z którym zagrała setki koncertów w Polsce i za granicą i wydała dwa autorskie albumy. Z zespołem Miąższ wydała dwie autorskie płyty. Byli finalistami Przeglądu Piosenki Aktorskiej, zagrali na KFFP w Opolu, na festiwalu Top Trendy, na Openerze i byli w półfinale Must Be The Music. Laureatka wszystkich nagród w konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej” w 2016 roku. Brała udział w koncercie i płycie NowOsiecka. Na codzień gościnnie występuje na scenach festiwali i teatrów, śpiewa w zespole Budyń Julka Tuwima i pracuje w fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu. Mocno zakochana w życiu nie przestaje marzyć o przygodach i podróżach. Obecnie pracuje nad nowym programem koncertowym.

Barbara Tritt – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu i Bydgoszczy na wydziale Wokalno-Aktorskim i Instrumentalnym – specjalizacja flet oraz absolwentka a obecnie pedagog w Prywatnym Policealnym Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu. W roku 2006/2007 studentka Opera Studio w Rzymie pod kierunkiem Renaty Scotto.
Jako wokalistka prowadzi szeroką działalność koncertową. Ma w swoim dorobku posiada liczne wykonania partii solowej w dziełach kantatowo-oratoryjnych. Brała udział w wielu produkcjach operowych takich jak: L’elisir d’amore G.Donizettiego Opera Nova w Bydgoszczy, The Fairy Queen H.Purcella Operze na Zamku w Szczecinie, Teatr Wielki im.S.Moniuszki w Poznaniu, Dido&Aeneas H.Purcella Teatr Baj Pomorski w Toruniu, Teatr Wielki im.S.Moniuszki w Poznaniu oraz La nozze di Figaro i Cosi fan tutte pod kierownictwem Claudia Desderiego (projekt studencki Akademii Muzycznej w Gdańsku).
W swoim dorobku koncertowym ma liczne recitale solowe w Polsce i za granicą /m.in. Szwajcaria, Portugalia/ Koncertowała z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii opolskiej, poznańskiej, rzeszowskiej, szczecińskiej, gorzowskiej, Amadeus Chamber Orchestra Agnieszki Duczmal, orkiestry gliwickiej oraz Sinfonietty Polonia. Występowała na wielu Ogólnopolskich i Międzynarodowych Festiwalach m.in.w Trzęsaczu, Leżajsku, Kórniku, Wronkach. W latach 2014-2016 występowała w projekcie LA VOCE DI SOPRANO – koncert 3 sopranów. W roku 2018 występowała jako solistka razem z Andrzejem Lampertem podczas Gali Sylwestrowej oraz Koncertów Noworocznych w Filharmonii Poznańskiej. Na przełomie 2019/2020 roku brała udział w trzy tygodniowej trasie koncertowej w Chinach jako solistka projektu Wiedeńskiej Gali z agencją PRO MUSICA z Wrocławia. Jako wokalistka specjalizuje się także w wykonawstwie muzyki współczesnej wykonując partie solowe w dziełach sakralnych oraz cykle pieśni, współpracuje z wieloma kompozytorami. W 2016 roku otrzymała stopień doktora wokalistyki, a jej praca doktorska i płyta w całości poświęcone były polskim pieśniom XX i XX wieku. Jako pedagog zdobywała doświadczenie zarówno w dziedzinie wokalistki, jak i chóralistyki. Od 2005r. pracuje jako wykładowca przedmiotów emisja głosu, kameralistyka wokalna, metodyka misji głosu m.in. w Prywatnym Policealnym Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu, a od 2019 roku jest dyrektorem tej placówki. Jest także kierownikiem kursu VOCALART JUNIOR skierowanego dla dzieci i młodzieży o profilu śpiewu rozrywkowego. Powołała także nowy kierunek w Studium: Jazz, musical i piosenka estradowa.
Była wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie oraz na Podyplomowych Studiach Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 2011r. do 2016 r. pracowała także jako asystent na Akademii Muzycznej w Poznaniu. W latach 2015-2019 roku prowadziła swoje Studium Wokalne działające w Ognisku Muzycznym Szkoły im.W.Lutosławskiego w Stargardzie. W czerwcu 2013 została Prezesem Towarzystwa Muzycznego Schola Cantorum Posnaniensis zajmującego się działalnością artystyczną oraz edukacyjną. Jest twórcą i wykładowcą Warsztatów Artystycznych ARTCAMP dla dzieci i młodzieży. Koordynuje także liczne szkolenia z dziedzin emisji głosu oraz kursy trenerskie w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego VOCALART
Współpracuje z wieloma instytucjami prowadząc warsztaty i szkolenia dla wokalistów i chórów (Szkoły Muzyczne, Ośrodki Kultury, Śpiewająca Polska).Marta Jakubowska – wokalistka, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej AM w Katowicach oraz Studiów Podyplomowych Emisji Głosu AM w Bydgoszczy. Wieloletni instruktor wokalny Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie, autorka muzyki i tekstów, w tym do spektakli muzycznych Kinder Niespodzianki oraz do kilku produkcji płytowych z muzyką dla dzieci.

Laureatka I miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej w kategorii Poezja Śpiewana w Wałczu oraz I miejsca w Konkursie Piosenki Scena Prezentacji Młodych w Lubinie. Wokalistka i chórzystka wielu projektów scenicznych. Wraz z poznańskim chórem Gospel Joy mogła zaśpiewać poza granicami Polski w tym w USA czy w Holandii. Solistka projektu Mission Minded Artist, z którym jako jedyna Polka koncertowała w Kairze. Na co dzień właścicielka Prywatnej Szkoły Emisji Głosu VOICE COMPLETE w Poznaniu oraz organizatorka ogólnopolskiego Wakacyjnego Obozu Wokalnego. Od 2018 roku prowadzi szkółkę TGD w Poznaniu.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.