Reklama [góra]


Sprawcy napadu na kantor staną przed sądem. Wśród oskarżonych jest ojciec i syn [video]


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom podejrzanym o napad na kantor w Chojnie. Sprawcy grozili pokrzywdzonym bronią. Ukradli 10 000 złotych.

Śledztwo w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Gryfinie. Jak ustalono, w dniu 2 marca 2019 r. podejrzani ubrani w kominiarki, weszli do kantoru wymiany walut i grożąc pokrzywdzonym pracownikom kantoru użyciem broni palnej, poprzez jej demonstrowanie i kierowanie w ich kierunku, dokonali zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie około 10.000 zł, oraz torebki należącej do jednej z pokrzywdzonych, a po dokonanym napadzie oddalili się z miejsca zdarzenia.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji, sprawcy zostali ustaleni i zatrzymani. Na wniosek prokuratora zostali oni następnie tymczasowo aresztowani. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Ponadto na ich mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego. Wszyscy podejrzany byli wcześniej karani za przestępstwa, a za zarzucany im obecnie czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


2 komentarze:

  1. Gdyby nie złodziejstwo, to świat wyglądałby pięknie :)) Dziwne, że takie barany mają swoje prawa i muszą innym utrudniać funkcjonowanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czy Bronia była pełnoletnie ? . Jak nie , to dodatkowy paragraf za wykorzystanie niepełnoletniej .

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.