Reklama [góra]


Tymczasowe przywrócenie kontroli i zamknięcie granic stało się faktem [foto]
O północy z soboty na niedzielę (z 14 na 15 marca) wprowadzono zapowiedziane w piątek zamknięcie granic.
- W związku z zagrożeniem epidemicznym i rozprzestrzenianiem się koronawirusa od godziny 24.00 w dniu 15 marca będzie tymczasowo przywrócona kontrola graniczna na granicy wewnętrznej, w tym granicy Polski z Niemcami. Na terenie województwa zachodniopomorskiego granicę na drogach krajowych będzie można przekraczać na DK26 w Krajniku Dolnym, A6 w Kołbaskowie i DK93 w Świnoujściu (droga w zarządzie Miasta Świnoujście). Przejazd przez granicę DK13 w Rosówku i DK10 w Lubieszynie nie będzie możliwy - informuje Genralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. 

Przekraczanie granicy nie będzie możliwe również w ciągu dróg wojewódzkich w Osinowie Dolnym i Gryfinie. 

O tym w których miejscach będzie można dostać się do Polski lub wyjechać do Niemiec pisaliśmy w artykule Które granice będą otwarte? Opublikowano wykaz otwartych przejść granicznych.

Do kraju nie mogą wjechać cudzoziemcy a powracający rodacy będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę. Są jednak wyjątki od tej zasady, to osoby pracujące na pograniczu. Dokładnie wyjaśniamy to w artykule Pracujesz przy granicy? Chcesz wyjechać z Polski? Wszystko co powinieneś wiedzieć o zamknięciu granic

Na obecną chwilę kontrole graniczne zostały wprowadzone na okres 10 dni... 
Na zdj. Zamknięta granica w Osinowie Dolnym - Hohenwutzem (fot. Polizeireport Berlin Brandenburg)

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.