Uczniowie z regionu objęci kwarantanną. Zostali zamknięci w internacie


Ponad 200 uczniów Zespołu Szkół w Policach zostało objętych kwarantanną, wśród nich są osoby z powiatu gryfińskiego. Powodem jest podejrzenie korowriusa.Na oddział zakaźny szpitala wojewódzkiego w Szczecinie trafiły trzy osoby ze szkoły. Jak informują służby medyczne pacjenci skarżyli się na wysoką gorączkę. Wychowankowie wraz z wychowawcami internatów ZSP w Policach zostali objęci kwarantanną.

- Możemy chodzić po pokojach, nikt tego nie zabrania. Nie możemy wychodzić poza budynek. Nikt również nie może do nas wejść. Dobrze się czuję — mówi w rozmowie z naszym dziennikarzem uczennica z gminy Chojna. 

Uczniowie ze szkoły w Policach niedawno byli na wycieczce we Włoszech. Oprócz internatu zamknięta została szkoła.

- W związku z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach wychowankowie wraz z wychowawcami Internatów Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach przy ul. Siedleckiej 6a i Kresowej 7 zostali objęci kwarantanną — poinformowano we wtorek na stronach internetowych powiatu polickiego.

Kwarantanna będzie obowiązywała do odwołania. Obecnie w internacie przebywa łącznie 200 osób. Wśród tej grupy znajdą się mieszkańcy naszego regionu.


Redakcja

3 Komentarze

 1. Trzeba być niepoważnym żeby wyjeżdżać gdziekolwiek do innych krajów skoro od dawna się trąbi o koronawirusie... Wyobraźni zero...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepiej to się zamknąć w szafie i nie wychodzić dopóki nie wynajdą szczepionki takie bezsensowne paplanie że po co wyjeżdżacie do innych krajów po to że jak tego nie zrobisz to prędzej czy później i tak sam do Ciebie przyjdzie zapuka do twojej szafy i wyśmieje czemu nie korzystałeś z życia bo się chowałem przed czym przed Tobą aha to cię mam :D no chyba że w piwnicy z zapasami ale jak wyjdziesz i nikogo nie będzie też lipa :/ no bo przecież taki anonim mi napisał żebym nigdzie nie wyjeżdżał fajnie że przeżyłem tylko ja i przesiedziałem całą sytuacje w szafie zamiast korzystać z życia teraz się ciesz samotnością xD Człowiek nie potrafi pomyśleć tylko papla głupoty drugim argumentem jest to że ktoś jedzie w odwiedziny do umierającego członka rodziny kawałek drogi i jest tam ryzyko ale jakimś cudem wpuszczają do szpitala mogę dostać nawet raka w tym szpitalu a i tak odwiedzę nawet jak mam zapłacić zdrowiem lub nawet życiem. Tak szybko się to rozprzestrzenia że nie długo będą pisać że nie ma miejsca gdzie nie byłoby ryzyka co wtedy będzie argumentem? Po co wyjeżdżał ? A nie on jest wszędzie ale mogłeś nie wyjeżdżać może tu by cię nie złapał xD Patola i ewidentnie ograniczona wyobraźnia Pozdrawiam ;)

   Usuń
 2. Wiktoria nie poddawaj się!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza