Wójt Anna Kusy-Kłos zabrała głos w sprawie planowanego referendum w gminie Widuchowa


Grupa mieszkańców u Komisarza Wyborczego w Szczecinie złożyła dokumenty o zamiarze wystąpienia z inicjatywą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie odwołania Wójt Gminy Widuchowa. Anna Kusy-Kłos wydała oświadczenie w tej sprawie. 

Pełną treść oświadczenia publikujemy w całości poniżej:

Nie jest dla mnie zaskoczeniem złożenie wniosku o przeprowadzenie referendum w celu odwołania mnie ze stanowiska wójta przez "totalną opozycję". Mimo wyciągniętej przeze mnie dłoni po wyborach samorządowych działania strony przeciwnej to tylko negacja, próby torpedowania różnego rodzaju inwestycji lub działań na rzecz mieszkańców gminy i kuluarowe wypowiedzi, że zrobią nowy porządek w gminie. Nie chcę wracać do tego, co się działo przed laty, ale przypominam, że jesteśmy nadal na etapie nadrabiania opóźnień w stosunku do innych samorządów. Tego organizatorzy referendum nie widzą.

Nie rozumieją również, że kampania wyborcza skończyła się dwa lata temu, a do następnej mamy jeszcze kolejne trzy lata i wtedy nastąpi czas podsumowania. Wniosek referendalny obfituje w stwierdzenia, które mogą sugerować, że łamię prawo, niekorzystne rozporządzam mieniem, działam na szkodę mieszkańców gminy. Takim językiem operują działacze "totanej opozycji". Zamiast faktów i sprawdzonych informacji operują domniemaniami. Do nich odniosę się w najbliższym czasie. Nadal nie mogą przeżyć uzyskania przeze mnie mandatu zaufania mieszkańców w wyborach 2008. Wolą nas skłócić, abyśmy zamiast zajmować się pracą nad rzecz gminy, zajmowali się wojną między sobą. Na takie działanie nie będzie przyzwolenia, jak i na kampanię kłamstw i oszczerstw, która już dzieje się w internecie. Dlatego będziemy pracować z mieszkańcami na rzecz mieszkańców, bo to je najważniejszy priorytet dla mnie. 


Czytaj również: 
Redakcja

6 Komentarze

 1. gdzie słowo przepraszam????? pogubilam się??? zle zrobiłam???

  OdpowiedzUsuń
 2. Ma pienkne włosy i sliczne paznogcie

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyłek niektórych zapiekł, bo ich wójtowa rozliczyła :D my za panią, pani Wójt

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem tak mi wójtowa krzywdy nie zrobiła. ile może tyle robi i nie tylko ładuje kasę w widuchową ale w inne wioski,niestety gmina miała prawie 12mln długu teraz oficjalnie 8 plus 2 na oczyszczalnie(i to że dołożyła gmina 2mln nie jest dla mnie argumentem bo modernizacja była potrzebna-w nowym warpnie jak walnęła oczyszczalnia i wywożono beczkami ścieki to wtedy koszta poszły na mieszkańców,ja wole zapłacić w podatku niż osobno dodatkowo).Jak dla mnie niepotrzebne wywalenie pieniędzy podatników.Po ilości głosów na rzecz referendum raczej Pani wójt zostanie odwołana.Ciekawi mnie co zrobi następczyni bo raczej zostanie wybrana Pani Nowak, a może Pan Lidwin albo Pan Gołąb się skuszą na powrót.Pożyjemy zobaczymy.Najważniejsze dobro gminy a nie walka o stołki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słaba jest, mdła i od początku było wiadomo że sobie nie poradzi! Jak cały PSL, troche zdjęć z Rzepą zrobiła i paznokcie, kreacja w kolorze koniczyny ZSLu i celebrytka na wieś idealna! A tu klops, ludzie na wsi droga Pani są inteligentni nie tak jak sie pani wydawało i liczyć potrafią!

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza