Reklama [góra]


Zakaz przejazdu ciężarówek przez Schwedt


Informację przekazujemy jako pierwsi w kraju. Od środy 18 marca od godziny 18:00 miasto Schwedt zamierza zablokować ruch w centrum miasta, zwłaszcza na drodze B166 w kierunku Polski, dla pojazdów powyżej 7,5 tony

- Pojazdy zasilające miasto Schwedt / Oder są wykluczone. Wniosek o zatwierdzenie środka został złożony przez państwowego operatora dróg. Powodem jest zapewnienie zaopatrzenia ludności Schwedt w żywność i paliwo. Bieżące korki muszą zostać zwolnione, aby operacje gaśnicze i ratownicze nie były zagrożone, a autobusy mogły jeździć bez przeszkód - czytamy w oficjalnym komunikacie władz miasta. 

Oznacza to, że kierowcy ciągników siodłowych z naczepami i innymi pojazdami powyżej 7,5 tony będą musieli przekraczać granicę najbliżej w Kołbaskowie gdzie obecnie czeka się około 4-6 godzin. 

Ograniczenie ruchu międzynarodowego i zamknięcie niektórych przejść granicznych przez Polskę spowodowało paraliż po niemieckiej stronie. Korki mają po kilkadziesiąt kilometrów. Tranzyt odbywa się normalnie, a samochody ciężarowe czekające na przejazd przez granicę sparaliżowały ruch w Schwedt. W związku z tym władze tego niemieckiego miasta postanowiły złożyć wniosek do rządu Brandenburgii. O sprawie pisaliśmy wczoraj w artykule Schwedt chce zamknąć przejście graniczne dla ciężarówek.

Na zdj. Widok z kamery umieszczonej na teatrze w Schwedt. Korki liczą kilkadziesiąt kilometrów (fot. Teatr UBS Schwedt). 

5 komentarzy:

 1. Na Kolbaskowie czas oczekiwania na przejazd jest minimum 12 h.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle że przejście blokują głównie pracujący Polacy. Największe korki robią się po 14 jak pierwsza zmiana zaczęła schodzić. Zablokować osobówki, otworzyć im przejście w Osinowie lub Gryfinie, a transport ciężki niech ciśnie przez krajnik, bez transportu padnie gospodarka !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. To pracujący Polacy twoim zdaniem dojeżdżają do pracy w Schwedt ciężarówkami?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wczoraj ,,tylko"11 godzin odstałem na kolbaskowie jakaś tragedia przecież o 18 domyslili się że na pasie do kontroli osobówek jak ich niema to można też kontrolować ciężarówki i jakoś ruszyło

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.