Reklama [góra]


Policjanci przekroczyli uprawnienia? Akt oskarżenia trafił do sądu [video]


 
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy Policji w Nowym Czarnowie (gmina Gryfino).


Do zdarzenia miało dojść w poniedziałek 6 stycznia. Policjanci przeprowadzający interwencję mieli przekroczyć swoje uprawnienia.

Dzień później Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie otrzymał informację o przeprowadzonej w poprzednim dniu interwencji przez policjantów w Nowym Czarnowie. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza wskazuje, że funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji. Na tej podstawie szef gryfińskich policjantów podjął decyzję o wszczęciu przeciwko obu funkcjonariuszom postępowań dyscyplinarnych i zawieszeniu ich w służbie.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzorowała postępowanie w tej sprawie:Do zdarzenia doszło w dniu 6 stycznia 2020r. około godz. 22:52 w Nowym Czarnowie. Podejrzani działając wspólnie i w porozumieniu, będąc funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie w toku wykonywanych czynności służbowych przekroczyli uprawnienia służbowe podczas podejmowanej interwencji, poprzez zastosowanie wobec pokrzywdzonego siły fizycznej w postaci uderzeń ręka w twarz i okolice brzucha, kopnięć kolanem w brzuch oraz chwytaniem ramieniem za szyję  i dociskaniem rękoma do drzewa, pomimo braku okoliczności uzasadniających stosowanie tego typu działań,  w wyniku czego doszło do naruszenia nietykalności cielesnej pokrzywdzonego, oraz umyślnie uszkodzili telefon komórkowy poprzez wytrącenie go z rąk pokrzywdzonego, co spowodowało upadek telefonu na podłoże i pękniecie dotykowego ekranu telefonu.

Podejrzani nie byli w przeszłości karani, w toku śledztwa nie przyznali się do stawianego im zarzutu. Na wniosek prokuratora obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani, następnie postanowieniem Sądu Okręgowego w Szczecinie środek ten został zamieniony na poręczenie majątkowe  w kwocie  7.000zł, a ponadto prokurator zastosował wobec nich dozór policji połączony z zakazem opuszczania kraju. Te środki zapobiegawcze były stosowane również w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu. Ponadto w toku śledztwa ustalono, iż orzeczeniem Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie obaj podejrzani zostali wydaleni ze służby.

Za zarzucane podejrzanym przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, oraz sąd może orzec wobec nich zakaz wykonywania zawodu policjanta na okres od roku do lat 10.  Ponadto w toku procesu prokurator będzie wnosił o orzeczenie wobec podejrzanych zadośćuczynienia za doznaną krzywdę na rzecz pokrzywdzonego.

7 komentarzy:

 1. O matko co za idioci ��‍♀️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopiero zobaczycie piso milicję w akcji po 10.maja...

   Usuń
  2. KARTY DO GŁOSOWANIA DOSTĘPNE JUŻ SĄ W INTERNECIE! SZYBCIEJ NIŻ POCZTA JE DOSTAŁA!!!
   PRZEKRĘT STULECIA SIĘ SZYKUJE! NAWET SĄSIAD ZA CIEBIE ZAGŁOSUJE A TY NAWET NIE BĘDZIESZ NIC O TYM WIEDZIEĆ!
   J*EBAĆ NOWO RUSKICH Z PIS!!!

   Usuń
 2. przykładnie ukarać i wywalić na zbity pysk HAŃBIĄ MUNDUR

  OdpowiedzUsuń
 3. Powinno sie upublicznić ich wizerunki, i zamknąć w więzieniu za znęcanie się. Tam by mieli dobra opiekę.
  Publiczni bandyci w białych czapkach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zabrakło rozumu przede wszystkim a to świadczy o tym jacy ludzie zostają policjantami... Płytcy którym nie pieniądze bo ich w policji nie ma a władza uderza do głowy ...

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.