Reklama [góra]


Kontrola na granicy przedłużona. Minister podpisał rozporządzenie


Minister Mariusz Kamiński podpisał nowelizację rozporządzenia dotyczącego kontroli na granicy wewnętrznej. Kontrola zostaje przedłużona do 13 maja br.

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) zostaje przedłużona o kolejne 10 dni – od 4 do 13 maja br. Tak jak dotychczas granicę będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.


Kontrole na granicy wewnętrznej


Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 13 marca br. przywróciło tymczasowo kontrolę graniczną osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną na okres od 15 marca br. do 24 marca br. Nowelizacja rozporządzenia przedłużała ten czas o kolejne 20 dni – od 25 marca br. do 13 kwietnia br. Następna zmiana ponownie przedłużyła kontrolę o 20 dni - od 14 kwietnia br. do 3 maja br. Minister Mariusz Kamiński podpisał kolejną nowelizację, na mocy której kontrola zostaje przedłużona na okres od 4 maja br. do 13 maja br., czyli o 10 dni.

Kwestie związane z przywracaniem kontroli granicznej na granicach wewnętrznych państw Unii Europejskiej reguluje kodeks graniczny Schengen. Zgodnie z art. 28 państwo członkowskie może wyjątkowo i w trybie natychmiastowym przywrócić kontrolę graniczną na granicach wewnętrznych, na ograniczony okres nieprzekraczający 10 dni. Chodzi o poważne zagrożenie porządku publicznego lub bezpieczeństwa wewnętrznego, które wymaga podjęcia natychmiastowego działania. To rozwiązanie wprowadziło rozporządzenie MSWiA z 13 marca br. Jeśli taka sytuacja utrzymuje się po upływie okresu 10 dni, dane państwo członkowskie może zdecydować o przedłużeniu kontroli granicznej na granicach wewnętrznych.

Tak jak dotychczas kontrola graniczna będzie prowadzona przez Straż Graniczą, której działania wspierają policjanci, strażacy i żołnierze.

Granicę wewnętrzną można przekraczać w 42 wyznaczonych miejscach na granicy lądowej: na granicy z Czechami – 18, ze Słowacją – 5, z Niemcami – 16, z Litwą – 3. Kontrola graniczna jest też prowadzona w 4 portach morskich oraz na 17 lotniskach.

Na przejściach granicznych – zarówno na granicy wewnętrznej, jak i zewnętrznej – przy wjeździe do Polski utrzymane zostają ograniczenia dla cudzoziemców.

Duże ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do naszego kraju związane są z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.


W zakresie ruchu osobowego na kierunku wjazdowym do Polski na lądowych przejściach granicznych oraz w lotniczych i morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową mogą:

 • obywatele RP;
 • cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP;
 • cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka;
 • szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czyli osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin;
 • cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terytorium RP;
 • cudzoziemcy posiadający prawo do pracy na terytorium RP, czyli cudzoziemcy uprawnieni do wykonywania pracy na takich samych zasadach co obywatele polscy, posiadający zezwolenie na pracę, zaświadczenie o wpisie do ewidencji w sprawie pracy sezonowej, oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, którzy:
 • wykonują pracę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub
 • przedstawiają dokumenty, z których wynika, że podjęcie pracy rozpocznie się niezwłocznie po przekroczeniu granicy;
 • cudzoziemcy, którzy prowadzą środek transportu służący do przewozu osób lub towarów, a ich przejazd następuje w ramach czynności zawodowych polegających na transporcie towarów lub przewozie osób;
w szczególnie uzasadnionych przypadkach komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody Komendanta Głównego Straży Granicznej, może zezwolić cudzoziemcom, innym niż wskazani powyżej, na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

25 komentarzy:

 1. jaki minister takie rozporządzenie po prostu idiotyczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ŻELAZNA KURTYNA KACZYŃSKIEGO CIĄG DALSZY!

   Usuń
  2. KARTY DO GŁOSOWANIA DOSTĘPNE JUŻ SĄ W INTERNECIE! SZYBCIEJ NIŻ POCZTA JE DOSTAŁA!!!
   PRZEKRĘT STULECIA SIĘ SZYKUJE! NAWET SĄSIAD ZA CIEBIE ZAGŁOSUJE A TY NAWET NIE BĘDZIESZ NIC O TYM WIEDZIEĆ!
   J*EBAĆ NOWO RUSKICH Z PIS!!!

   Usuń
 2. Jebac PSOJEBOW KORESPONDENCYJNYCH.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z kwarantanna czy bez?????

  OdpowiedzUsuń
 4. Kwarantanna jest do odwolania

  OdpowiedzUsuń
 5. Kaczuch nie lubi pracujach w Niemczech.Precz ze stolka

  OdpowiedzUsuń
 6. Po prostu Masakra!! Współczuję rodacy!!! Władza po ch...!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. a najlepsze jest to ze koronawirus to fake lemingi :) maseczki maseczki i stay at home.

  OdpowiedzUsuń
 8. polecam wpisać w y o u t u b e -> Życzliwi Technicy GSM-u.

  OdpowiedzUsuń
 9. Co to ma byc jakas paranoja. Ja juz dzieci 6 tygodni nie widzialam. Ale to nikogo nie interesuje nawet na granicy nie moglam im nic podac bo sluzbisci nie chcieli z nami rozmawiac.To jest pomoc rodaka .Dzieki smiechu warte obcy opiekuja sie nami lepiej mit ta jebana polska.Grubo sie zastanowie czy wracac.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wygra piso ruski Adriann 10.maja... ja bynajmniej zmieniam paszport!
   Nie mam zamiaru już więcej się za piso ruskich wstydzić i żeby mnie ktoś do Białorusina czy Ruskiego porównywał!
   A piso patola nie w pier dala tynk! Pomocy z zachodu już nie będzie!

   Usuń
  2. To zabierz dzieci do siebie. Proste?

   Usuń
  3. Nie wszyscy mają takie warunki! A szukać coś na kilka miesięcy to mija się z celem! Zwłaszcza że co tydzień bywało się w domu!

   Usuń
  4. Nie wracaj siedź u ss manòw hu... Z dziećmi euro najważniejsze!!��

   Usuń
 10. wasi dziadkowie i pradziadkowie przewracają się w grobach, walczyli o to żebyście żyli w wolnym Państwie a wy teraz się im tak odwdzięczacie, jadąc podcierać dup sko staremu esesmanowi który prawdopodobnie do nich strzelał. Brawa dla was patrioci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie ty żyjesz z naszych Podatków o tak ciemnoto my zarabiamy na wasze emerytury pieniądze zostawianie i inwestowane są w polsce debi....

   Usuń
  2. SKORO TAK ŻYJECIE II WOJNĄ ŚWIATOWĄ TO DLACZEGO NIE UPOMINACIE SIĘ U RUSKICH O ZIEMIE KTÓRE NAM ZABRALI, INTELIGENCJĘ NAM WYMORDOWALI CZY WYWIEŹLI NA SYBERIĘ CZY O WRAK SAMOLOTU? DLACZEGO "PISO PATRIOCI" NIE UPOMINAJĄ SIĘ OD NP. SZWEDÓW POLSKIEGO ZŁOTA? MĄDRZY WY WSZYSCY JESTEŚCIE TYLKO NA WŁASNYM PODWÓRKU TAK JAK TEN WASZ DUCHOWY PRZYWÓDCA!
   NIEMCY PRZYNAJMNIEJ SIĘ PRZYZNAJĄ DO CZYNÓW RZĄDU III RZESZY! A POLACY TEŻ ŚWIĘCI NIE BYLI W CZASIE WOJNY I PO WOJNIE! A TERAZ ŻEBY POLSCY I NIE TYLKO NEO FASZYŚCI SOBIE NA POLSKIEJ ZIEMI ORGANIZOWALI IMPREZY GDZIE MAJĄ PRZYZWOLENIE OD PISO RZĄDU! TO CHYBA COŚ O TYM KACZYŃSKIM ŚWIADCZY! HAŃBA! WSZYSTKIE OFIARY W GROBACH SIĘ PRZEWRACAJĄ!
   TRZEBA SIĘ Z TYM W KOŃCU POGODZIĆ, WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI I PATRZYĆ W PRZYSZŁOŚĆ A NIE ŻYĆ HISTORIĄ!

   Usuń
  3. czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem ciemnoto. MIESZKAM I PRACUJE W POLSCE I NIGDY SIĘ NIE SPRZEDAM ZA ŻADNE JURKI, MAM WAŻNIEJSZE PRIORYTETY PRZEDE WSZYSTKIM RODZINA! Nie jestem też Pisowskim trollem - dla jasności. To co napisałem wyżej napisałem aby dać Wam wszystkim do zrozumienia, że w takich sytuacjach powinniśmy być za sobą a nie skakać sobie do gardeł - bo o to rządzącym chodzi żeby nas podzielić. Zwyczajnie chciałbym aby było normalnie.

   Usuń
  4. Jesteś człowiekiem bez wartości.Coś jak Tusk.Też masz niemieckie korzenie? Co ci żyd z Niemcem wmówił że twierdzisz że Polska nie była święta podczas wojny .Pierdyknij się w ss-mański hełm niemiecki!!!

   Usuń
  5. Niech tak będzie :) Załóż maskę i zostań w domu :)

   Usuń
 11. A dlaczego zamknięta tylko z czterema krajami skoro Polska graniczy z siedmioma co tam po ruskiej stronie nie ma koronowirusa

  OdpowiedzUsuń
 12. Skoro LINIE LOTNICZE LOT ZAWIESIŁY LOTY AŹ DO 30 MAJA TO I GRANICE PO 13 BĘDĄ DSLEJ ZAMKNIĘTE. PROSTE!!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Witaj, Czy napotykasz przedwczesne wyzwania finansowe?
  Nazywam się Susan Benson Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym.

  Z uwagi na stagnację gospodarczą, w wyniku której wyłania się wirus Corona, z powodu nadwyżki gotówki w naszej instytucji, dążymy do przyspieszenia obiegu pieniędzy poprzez finansowanie klientów w Europie i poza nią za pomocą pożyczki.

  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki, aby rozpocząć działalność gospodarczą, kupić dom lub samochód? Czy potrzebujesz pożyczki z innych powodów osobistych? Jeśli czytasz to i wiesz, że potrzebujesz wsparcia finansowego, chcę, abyś skontaktował się z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, zarówno zabezpieczone, jak i niezabezpieczone. Możesz skontaktować się z nami poprzez e-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com lub Wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp za pośrednictwem: +447903159998 i od razu otrzymaj odpowiedź.

  Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i dokładamy wszelkich starań, aby pomóc Ci poprawić swoje długoterminowe i krótkoterminowe cele finansowe.

  Funkcje i zalety;
  * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie.
  * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć.
  * Szybkie bezpośrednie finansowanie - Odbierz pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia.
  * Elastyczne oprocentowanie 3,0%.
  * Wysokie stawki zatwierdzenia
  * Masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat.
  * Prosta aplikacja online.
  * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna.
  * Brak ukrytych opłat

  Wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z kilku powodów.

  Jeśli naprawdę potrzebujesz rozwiązania swoich problemów finansowych, po prostu napisz do mojej firmy, pomożemy ci z pożyczką. Pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Kiedy składasz wniosek u nas, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o twoje potrzeby finansowe, naszym najwyższym priorytetem jest twoja stabilność finansowa i będziesz zadbany przez cały proces.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie nam żądania pożyczki za pośrednictwem:
  E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com LUB;
  WhatsApp: +447903159998

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.