Reklama [góra]


Droga krzyżowa ulicami miasta. Pełne świątynie. Tak wyglądał Wielki Tydzień rok temu [foto] [video]
Trzy święte dni, czyli Triduum Paschalne to czas przeżywania męki i śmierci Jezusa Chrystusa i oczekiwanie na jego zmartwychwstanie. Trwa właśnie najważniejszy okres w kościele katolickim. 


W związku z epidemią koronawirusa wierni muszą pozostać w domach. W świątyniach może przebywać jedynie pięć osób plus duchowni i osoby sprawujące liturgię. Niektóre parafie transmitują nabożeństwa przez internet. 

Rok temu w Wielki Piątek ulicami Chojny przeszła droga krzyżowa. W tym roku z wiadomych powodów nie można było zorganizować przemarszu. Przypominamy jak obchody Wielkiego Tygodnia wyglądały w ubiegłych latach. Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych reportaży i zdjęć. W Wielką Sobotę tłumy wiernych wypełniało kościoły aby poświęcić pokarmy, które w niedzielę zmartwychwstania pojawiały się podczas śniadania na wielkanocnym stole. Wielkanoc to najważniejszy okres w kościele katolickim. Każdy dzień wielkiego tygodnia jest pamiątką ważnego wydarzenia z życia Chrystusa:


Wielki Czwartek w Kościele katolickim jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy. Wieki Piątek upamiętniający śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu Wielka Sobota dzień ten jest dniem wyciszenia i oczekiwania na przyjście Chrystusa. Tradycyjnie w błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny.

1 komentarz:

  1. Sądząc po zdjęciach i filmach to 2 lata temu ;-)

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.