Reklama [góra]


Jak radzić sobie ze stresem w trakcie pandemii?


W trakcie obecnej sytuacji społecznej, wielu z nas pod wpływem niepokojących informacji napływających ze wszystkich stron odczuwa zmęczenie emocjonalne, fizyczne i psychiczne.Każdy reaguje na stres inaczej, dlatego pamiętaj: sposoby, które działają na Twojego znajomego, niekoniecznie sprawdzą się w Twoim wypadku. 

Oto kilka wskazówek, jak zarządzać poziomem stresu:


 • Zidentyfikuj sygnały stresowe. Zgrzytanie zębami lub zaciskanie szczęki, przybranie na wadze, bóle głowy, pleców i karku, wahania nastroju, nieprzespane noce są sygnałem, że doświadczasz stresu.

 • Określ, co wyzwala stres. Jeśli czujesz się zaniepokojony, zirytowany lub odczuwasz ból głowy czy karku, gdy pracujesz lub oglądasz wiadomości, odłącz się na chwilę od stresogennych bodźców. Wyjście na świeże powietrze, posłuchanie muzyki czy znalezienie spokojnego miejsca na relaks

 • Co pewien czas oderwij się od codzienności. Poświęć trochę czasu na relaks, wykonując czynności, które przełamują monotonię dnia. Skontaktuj się z osobami, którym ufasz, by porozmawiać o swoich uczuciach.

 • Znajdź swoją strefę kreatywności. Przypomnij sobie, co kiedyś sprawiało Ci przyjemność lub znajdź nowe zajęcia i hobby. 

 • Oddychaj świadomie. Naturalne oddychanie wymaga pracy przepony. Kiedy oddychamy za pomocą przepony, brzuch rozszerza się podczas wdechu i spłaszcza podczas wydechu. Zazwyczaj, nawykowo, oddychamy klatką piersiową, co może prowadzić do krótkich i płytkich oddechów oraz zwiększać stres i niepokój. 

 • Ruszaj się. Znajdź zajęcia rekreacyjne, które lubisz. Ćwiczenia poprawiają samopoczucie i są świetnym sposobem na walkę ze stresem

 • Bądź w kontakcie z bliskimi. Utrzymywanie kontaktu z rodziną i przyjaciółmi jest niezwykle ważne. Brak możliwości bezpośredniego spotkania nie oznacza, że jesteśmy skazani na zaniedbywanie ważnych relacji.

 • Zachowaj stały rytm życia. Nie mamy wpływu na wiele spraw, ale możemy konsekwentnie robić to, co do nas należy. Jeśli pracujesz w domu, postępuj zgodnie ze zwykłym planem dnia. Zachowuj się tak, jakbyś szedł do pracy. Wstawaj o zwykłej porze, nie spędzaj całego dnia w łóżku ani piżamie. Nie musisz zakładać garnituru czy żakietu, ale ubierz się starannie. Zorganizuj sobie domowe biuro, w którym będziesz mógł skupić się na pracy. Pamiętaj o regularnych przerwach na odpoczynek w ciągu dnia. Wiele osób pracujących w domu zazwyczaj "przykleja się" do biurka, rzadko od nigo wstając. Robienie przerw, tak jak zwykle w miejscu pracy, zapewni poczucie normalności.

1 komentarz:

 1. Zapomnieliście dodać... WYŁĄCZ KURWIZJE TVPIS!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.