Reklama [góra]


Protest na przejściu granicznym w Osinowie Dolnym [foto] [video]


Kilkadziesiąt osób spacerowało przy przejściu granicznym w Osinowie Dolnym. Były biało-czerwone flagi oraz flaga Unii Europejskiej. Mieszkańcy pogranicza domagają się otwarcia granic. 


W piątek 24 kwietnia na kilkunastu przejściach granicznych odbywały się protesty. Mieszkańcy transgraniczni chcą swobodnie przekraczać granicę jadąc np. do pracy. W Osinowie Dolnym problem jest jeszcze większy, to miejscowość, która żyje wyłącznie z przygranicznego handlu. 

Sytuację w Osinowie Dolnym relacjonowaliśmy na żywo na naszym profilu na Facebooku. Transmisja zgromadziła blisko 1000 widzów i została wyświetlona ponad 10 tysięcy razy. 


Od kilku tygodni granica jest zamknięta podobnie jak targowisko. Setki osób mogą stracić pracę i swoje biznesy. Manifestujący pojawili się również po drugiej stronie granicy, w Hohenwutzen. 

14 komentarzy:

 1. Ha ha ha i to ma być strajk? Strajk niemych.. Przecież tam pracuje bardzo dużo ludzi, a tu przyjechało parę osób, przecież gdy Morawiecki zobaczy garstkę ludzi to napewno granic wam nie otworzy.W tv mówiono dzisiaj że granice będą otwarte na początku lata. Czyli tak jak trąbią co niektórzy że 15 czerwca na to wychodzi. Pomimo że Niemcy otworzą 3 maja (chyba) To i tak kupcy nie wrócą na rynek bo klijent z za Odry do Polski nie wjedzie. No cöz począć odpoczywajcie dalej bo jak wrócicie do obozu( na rynek) to będziecie stać do 20. Bo co niektórzy jak by migli to by tam spali..Pracowałem w Osinowie to wiem że to prawdziwy obóz. Szkoda mi tylko pracowników bo zostali bez chleba A taki szef się już dorobił więc kasę ma jeżeli będzie uczciwy to zapłaci parę groszy pracownikowi na chleb. Pozdrawiam i życzę zdrowia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieerdol się RUSKI PISO CWELUU!
   Wy właśnie PISO-ruskie cepy nie rozumiecie fundamentalnych zasad demokracji!
   Dla was liczą się tylko liczby... bo im mniej czy ciszej to teoretycznie lepiej dla was sowieccy towarzysze!
   A prawdziwa demokracja polega na tym, że masz prawo nawet sam/a zaprotestować!
   Kaczyński pies cię JEEBAŁ!!!!!!!!!!

   Usuń
  2. ciebie matka twoja nie urudzila a WYSRAŁA

   Usuń
  3. Ale z Ciebie PISO-Orzeł z biologi... Zapewne jesteś po kursie korespondencyjnym ze Szkoły Medialnej diabła Rydzyka! :DDD
   Jak nie wiesz do czego służy odbyt to zapytaj księdza czy Kaczyńskiego... bo oni wszyscy wiedzą do czego im służy poza wydalanie kału! :DDD

   Usuń
  4. No właśnie każdy wie do czego jest odbyt. Ty jednak jesteś jedynym wyjątkiem bo tamtędy wyszedłeś na świat

   Usuń
  5. Wymyśl co mądrzejszego... Twoje pyskówki świadczą o tym, że twój iloraz inteligencji to dno krytyczne czyli rynsztok... Dlatego wcale nie dziwi fakt, że PISO-Ruskie rządzą w Polsce od ponad pięciu lat!

   Usuń
 2. Tyle lat pracują i nic nie odłożyli na czarną godzinę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczysz jak ty będziesz piał/a za pół roku albo następnym... Przecież wy z piso patoli macie takie zabeczenia za piso plusy w złocie, diamentach, etc., że będziecie bawić się całe życie w kraju mlekiem i miodem płynącym :DDD

   Usuń
  2. Dołożyli i to napewno...mając stoiska po 20 lat to nie wierzęże że groszem nie śmierdzą...tylko że ten co ma to zawsze płacze znam takich. Czasami by się wstydzili płakać że pieniędzy nie mają.

   Usuń
  3. Błędne myślenie co do piso patola, bo ja to akurat przeciwny całej tej bandzie piso frajerów. Ludzie tylko potrafią wszystkich do jednego worka wrzucić. Ja tam nie wierzę, że taka bieda im się dzieje. Co to za strajk 30 osób na krzyż przyjechali tylko Ci co im się w domu nudziło.

   Usuń
 3. I nastała era P R E Z E S A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykre ale prawdziwe... Po 10. maja skończy się w POLSCE DEMOKRACJA o ile dojdzie do wyborów! Nie wszyscy będą mogli zagłosować! Pytam się gdzie tu demokracja?!
   Wszyscy uczciwi kandydaci na prezydenta powinni się wycofać... Niech Adrian wygra własnym z cieniem!

   Usuń
 4. Poczytajcie sobie jak bolszewicy z PiS zabezpieczają się na protesty które masowo w Polsce wybuchną jak opadnie kurz po zarazie!
  PISO-Milicja zbroi i się i troi m.in. w armatki wodne do rozpędzania protestujących...
  Kryminalista Kaczyński bardzo boi się o utratę władzy absolutnej bo wie co go czeka! A te jego przekupione zdradzieckie kundle mu wtórują!
  Jak dojdzie do wyborów 10.maja to Adrian wygra korespondencyjnie bo fałszerstwa będą na masową skalę!
  Niestety kryminał rządzi obecnie w Polsce a dilerzy, złodzieje czy stadionowi rasiści biją mu wielkie brawo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty chyba masz jakiegoś koronaświrusa, bo nawet chorzy psychicznie takich rzeczy nie wygadują. Kup se chociaż termometr, ale pamiętaj nie tyłeczek tylko pod pachę.

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.