Komisariat policji powinien zostać objęty kwarantanną? Bliski członek rodziny policjanta zakażony koronawiursem


Bliski członek rodziny jednego z policjantów Komisariatu Policji w Chojnie jest zakażony koronawiursem. Przed wykryciem zakażenia przez kilka dni normalnie pracował ale tylko on został objęty kwarantanną... 


Od kilku dni mamy telefony w tej sprawie od naszych czytelników. Skontaktowaliśmy się z oficerem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, chcieliśmy zapytać czy kwarantanną do czasu zbadania próbek nie powinni zostać objęci policjanci pracujący z osobą u której jest podejrzenie zakażenia. Policja nie udziela jednak żadnych informacji w tej sprawie. 

Funkcjonariusze boją się o zdrowie swoje i swoich bliskich. Zastanawiają się nie nie powinni zostać poddani kwarantannie i testom na obecność koronawiursa. Niektórzy postanowili na własną rękę odizolować się od bliskich. 

- Od kilu dni nie widziałem mojego dziecka, odizolowaliśmy się od rodziców, prywatnie z nikim nie chcemy się widywać ale... musimy chodzić do pracy - mówi nam jeden z funkcjonariuszy. 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pierwsza próbka pobrana od policjanta dała wynik "niejednoznaczny" - Co to za wynik? Albo jest ujemny albo nie? Kwarantanną obejmowane są całe szpitale gdy jest podejrzenie zarażenia, a u nas nie wprowadza się żadnych środków bezpieczeństwa? Przecież możemy narażać inne osoby - dodaje inny funkcjonariusz. 

Jeszcze przed wybuchem epidemii na terenie powiatu gryfińskiego brakowało policjantów i było sporo wolnych wakatów. 
Redakcja

37 Komentarze

 1. Proszę śledzić tę sprawę tu chodzi o bezpieczeństwo.

  OdpowiedzUsuń
 2. A kto miałby to śledzić skoro chodzi o Policję?

  OdpowiedzUsuń
 3. "Policja nie udziela jednak żadnych informacji w tej sprawie." - codziennie chwalą się akcjami i działaniami a w poważnej sprawie milczą. Gdzie są komendanci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiecie co.. czytając tę komentarze to aż żal mi was. Jesteście tak bezmyślni.. obstawiam, że jako policjant wykonywał swoje obowiązki czyli sprawdzał czy każdy baran na kwarantannie siedzi w domu!( A jak wiadomo, że nasze społeczeństwo jest bardzo nieodpowiedzialne i niestety nie stosują się do panujących zasad) nawet nie wiecie gdzie i kiedy mógł się zarazić.. może to od waszych sąsiadów? Kolegów albo i od Waszych rodzin... tego nie wie nikt! Każdy organizm przechodzi takie choroby inaczej.. może zarazil się od osoby która przeszła to bezobjawowo?!! Więc zanim zaczniecie kogoś oceniać to się zastanówcie nad swoim zachowaniem i podejściem do pewnych sytuacji..
  A swoją drogą kolegów z pracy tylko pozazdrościć.. �� ��

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To że Polacy są nieodpowiedzialni to norma. Tak już jest, choć jeśli tak napiszemy, to jak określić to co wyprawiają Niemcy, Włosi czy Francuzi? Brytole zawsze wiedzieli lepiej więc o nich nawet nie warto pisać.

   Usuń
  2. A to fakt... przyznam rację. O nich to nawet nie ma co mówić :) z drugiej strony patrząc na fb posty typu "czy można wyjść do parku, czy mogę iść na spacer, pobiegać" przecież to śmiech na sali. Ja rozumiem, że człowiekowi ciężko usiedzieć na tyłku.. sama mam z tym problem.. Ale to nie urlop! To ma nas uchronić! Więc nie oceniajmy ludzi którzy pracują bo muszą! Miłego dnia i zdrówka w tym trudnym okresie :)

   Usuń
  3. CZYTAMY ZE ZROZUMIENIEM. A kto wcześniej oceniał policjanta? Padło pytanie czy funkcjonariusze nie powinni zostać poddani kwarantannie. A "pozazdrościć" policjantom to można tylko tego, że mają odważnych przełożonych.

   Usuń
  4. Ty baranie policja nie wchodzi do mieszkań tylko sprawdza czy pacjent jest w domu a jeśli miał podejrzenie że może być zarażonych to powinien podać się badaniu tym bardziej że mógł zagrażać innych i ciekawe czy teraz poniesie konsekwencje z tytułu grzywny jak inny

   Usuń
  5. Dokładnie.. Ciekawe czy ten odważny poniesie teraz konsekwencje.
   Ludzie nie znacie prawdy a pomyje na chłopa wylewacie, a jego jeszcze większa kara spotkała i tylko za to, że był uczciwy. Przełożony niech beknie

   Usuń
  6. Ten "anonimowy" to istny czworonog,baranie moze dojdzie to do twojego pustego lba ze ludzi zdrowych nie trzyma sie na kwarantannie ,uwazasz becwale ze ze wzgledow profilaktycznych zamyka sie spoleczenstwo ale nie mozna tego stosowac wzgledem milicjantow...

   Usuń
 5. To teraz nie mam obowiązku zatrzymać się do kontroli w gminie Chojna w obawie o swoje zdrowie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie.. proponuję nawet napad na bank.. Bo przecież nie wyjdą. Ciężkie czasy nastały ale mam nadzieję, że jeszcze będziemy się z tego śmiać ��

   Usuń
 6. Zastanawia mnie komentarz z godz. 12.34. Jego autor pisze: "Więc nie oceniajmy ludzi którzy pracują bo muszą!" We wcześniejszych komentarzach nikt nikogo nie ocenił. Ponadto jeżeli chodzi o policjanta to on nie pracuje a SŁUŻY i nie bo musi a dlatego że CHCE.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nad czym się zastanawiasz.ty pójdziesz sprawdzać matołów czy się stosują do kwarantanny?ktoś musi odwalać czarną robotę a ty na bank siedzisz pod spódnicą i boisz się nosa wystawić poza ekran swojego srajfona w którym się tak wymądrzasz.Szacun dla całej służby medycznej policji wojska którzy się narażają wykonując swoje obowiązki.
   I nie filozofuj bo to nie miejsce i pora

   Usuń
  2. Kolejny, który nie rozumie tego co czyta. Nie było mowy o tym, że policjant coś źle zrobił tylko czy komisariat i jego pracownicy powinni zostać objęci kwarantanną. Nie pompuj się bo mój komentarz ma na celu zmotywowanie ciebie do myślenia. PS. więcej nie będę już tego tłumaczył. I skąd te wywody ze spódnicą. Jakiś fetysz?

   Usuń
 7. Wynik jest dodatni albo ujemny A nie jednoznaczny wszyscy którzy mieli z tym policjantem styczności powinni zbadać się odnośnie covin.19 A nie powinno być tak że się broni kolegę z pracy

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie odpowiedzialne to jest to że każdy z nas może się zarazić w tych kolejkach a co z pogotowiem stacją Orlen skoro ludzie w nocy przychodzą na hod doga i po steki i to jest odpowiedzialne a kasjerka w sklepach może zamkniemy wszystko

  OdpowiedzUsuń
 9. Ludziska nie nakręcajcie się.każdego z nas może dopaść korona więc robienie z tego sensacji jest zbyteczne.
  Pilnujmy się i wspierajmy w takich sytuacjach.nie róbmy z tego sensacji.zdrówka życzę zdrowym a chorym szybkiego powrotu do zdrowia

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakto kto? My, czyli spoleczenstwo, takze redakcja

  OdpowiedzUsuń
 11. Funkcjonariusze zastanawiają się....jprdl..ręce i nogi opadają. A nad czym tu się zastanawiać ?? Zgodnie z obecną sytuacją to chyba obowiązkowe i oczywiste że kwarantanna musi być szanowna Policjo ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nad czym tutaj debatować, jeżeli czujesz się źle dzwonisz do lekarza masz chorobowe, możesz też sam pozostać w domu z troski o innych. Wolny kraj, rób co chcesz w Zalando codziennie po kilka osób odsyłają z gorączką też powinni zamknąc zakład? To choroba umysłowa, jeżeli uważasz że zakup 3 worków kartofli i 2 papieru toaletowego ochroni ciebie i bliskich to jesteś w błędzie. Zostań w domu jeżeli możesz tak bardziej pomożesz sobie i innym

   Usuń
 12. Polacy tak odważny naród... Walczyli z 2 okupantami a rozwala gospodarkę z powodu jakiegoś wirusa xD sytuacja pokazuje że ta cała kwarantanna jest nic nie warta i kto ma być chory to zachoruje... A gospodarke będzie podnieść ciężko.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dlatego musimy się zbuntować i chodzić normalnie do pracy,ci co mają własne interesy i zatrudniają ludzi powinni je otworzyć i mieć w nosie nakazy i zakazy. Mandatów od policji nie przyjmować a nawet jak sprawa trafi do sądu w co wątpię to macie kolosalny argument-brak pieniędzy na życie chociażby żywność dla moich dzieci, czy to jest niewystarczający dowód na podjęcie takiej decyzji? Zapewnienie sobie i bliskim zwłaszcza swoim dzieciom bytu. Historia nam pokazuje że nie raz robiliśmy zrywy społeczeństwa w trosce o siebie. W Warszawie już odbył się protest przedsiębiorców ale w telewizji przecież tego nie pokażą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Włosi tak robili jak piszesz i zobacz jak skończyli podobnie Anglicy też chcieli normalnie żyć i co dam ich Premier zachorował
   Chyba musimy poprostu to przeczekac

   Usuń
  2. Przeczekać? To nie zabije nas ten niby koronawirus który jest tylko wymysłem tylko śmierć głodowa, nie wszyscy mogą pozwolić sobie na przeczekanie.

   Usuń
  3. przestan Pierdolic, W polsce zywnosc mamy, i to nie jest zadna grypa tylko virus tkory ma smiertelnosc 20 krotnie wyzsza niz grypa

   Usuń
  4. Fakt żywność mamy ale nie będziemy mieli jej za co kupić, nikt za ładne oczy nie zapełni mi koszyka w sklepie.

   Usuń
 14. Pytam dlaczego Policja milczy. Gdzie są oficerowie tej formacji, gdzie ich honor i sumienie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Honor i sumienie u policji... Ależ się uśmiałem to wszystko stracili wraz z pracą w tej formacji.

   Usuń
 15. Panowie komendanci obudzić się. Żyjecie z dnia na dzień mówiąc jakoś to będzie. Nie macie jak i nie szanujecie ludzi żadnych ludzi. To nie zabawa w tanecznie bezpiecznie czy gryfusia w przedszkolu. Przez was mogą zginąć ludzie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Admin zrób porządek z tymi wpisami bo widać, że robią to ciągle te same osoby. W policji każdy wie i mówi że tą panikę specjalnie wywołuj 2-3 policmajstrów którzy aby miec wolne zrobią wszystko, warto popytać kogo juz nie ma. Takie czasy i takie osoby się uwidaczniają, lecz wiekszosć policjantów jest pomocna i są naszymi bohaterami. Moze warto, aby te krzykliwe dziewczynki złożyli jeszcze raz rote ślubowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dla mnie to do administratorów takich stron powinny posypać się pozwy, nikomu i niczemu to nie służy a jedynie podbiciu zasięgu postów. Ludzie, katolicy obudźcie się!

   Usuń
 17. o obowiązkowej kwarantannie decyduje wyłącznie sanepid a nie policja czy jej kierownictwo, wiec tam wylewać żale Ci ,,mniej odważni" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To o głupocie tych urzędów świadczy tylko.

   Usuń
 18. Do wszystkich przełożonych którzy wypisują umoralnienia to wy przypomnijcie sobie rota ślubowania A nie trzymajcie się kurczowo stołków na których siedzicie. Bo w rocie nie ma nic na temat narażania życia bliskich tylko swoje!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 19. Tak, i Tusk też maczał w tym palce.

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza