Sprawca napadu na lokal z kebabem stanie przed sądem


Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono to, że w dniu 15 maja 2019 r. w Gryfinie w jednym z lokali gastronomicznych, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim grożeniu pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zdrowia i manifestowaniu przy tym kija bejsbolowego, doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności poprzez rozpylenie gazu pieprzowego bezpośrednio na jego twarz, a następnie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 1000 zł, tj.

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Gryfinie.

W toku postępowania ustalono, że w nocy z 14 na 15 maja 2019r. około godz. 1:45 do lokalu gastronomicznego w Gryfinie wszedł mężczyzna, który na głowie miał kominiarkę i kaptur, a na dłoniach białe rękawiczki. Grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zdrowia i manifestując przy tym kij bejsbolowy, doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności poprzez rozpylenie gazu pieprzowego bezpośrednio na jego twarz, a następnie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 1000zł

Podejrzany (lat 34) nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, był dotychczas karany sądownie. W toku postępowania na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był również stosowany w chwili kierowaniu aktu oskarżenia do sądu.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
Redakcja

2 Komentarze

Nowsza Starsza