Reklama [góra]


Ponad 100 strażaków gotowych do walki z pandemią


Na terenie powiatu gryfińskiego wytypowano dziewięć jednostek OSP w KSRG, w których przeszkolono ponad strażaków, przewidzianych do realizowania zadań związanych z zagrożeniem koronawirusem Covid-19. 


Strażacy z wytypowanych jednostek dysponowani są między innymi do dostarczania pakietów żywnościowych dla osób objętych kwarantanną na terenie poszczególnych gmin. Strażacy OSP ponadto zaangażowani są w akcję #zostańwdomu mającą na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa Covid-19. 

Działania prewencyjne polegają na ograniczeniu dostępu do placów zabaw, siłowni plenerowych oraz innych obiektów rekreacyjno-sportowych. Jednocześnie strażacy informują o możliwości skorzystania z pomocy w zakupach dla osób najbardziej potrzebujących.

Powyższe działania realizowane są codziennie i do dnia 30 marca odnotowano 43 zdarzenia z udziałem Jednostek OSP w związku z zagrożeniem koronawirusem.

Każda z tych jednostek od KG PSP W Warszawie za pośrednictwem komend powiatowych otrzymała środki ochrony osobistej w postaci okularów, maseczek, rękawiczek. 

Stany najprawdopodobniej będą na bieżąco uzupełniane. Wyznaczone jednostki mają za zadania dostarczać potrzebującym np. Żywność lub leki dla osób w kwarantannie, lub izolacji, o ile OPS LUB Policja zleci takie zadanie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.