Reklama [góra]


Ratownicy pogotowia skierowani na izolację. Transportowali pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawiursem


Zespół Pogotowia Ratunkowego został skierowany na izolację z powodu przewozu pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawiursem. 

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w piątek 24 kwietnia pogotowie ratunkowe transportowało pacjenta z gminy Dębno do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. W trakcie czynności ratunkowych okazało się, że pacjent może być zakażony wirusem Sars-CoV-2. Zespół pogotowia został poddany izolacji. 

- Zespół z Dębna, który był na krótkiej izolacji z powodu przewozu pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawiursem został zwolniony z izolacji wczoraj (tj. 25.04 - red.) z izolacji ok godz. 23. Może normalnie pełnić dyżury, bo u pacjenta nie potwierdzono zakażenia - informuje nasz portal Paulina Targaszewska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. 

Jednocześnie przypominamy, że osoby mające objawy takie jak duszność, stan podgorączkowy (temperatura ciała pomiędzy 37°C a 38°C), objawy przeziębieniowe, gorączkę, kaszel, kłopoty z oddychaniem czy bóle mięśni i ogólne zmęczenie, wzywając karetkę powinny zgłosić ten fakt dyspozytorowi numeru alarmowego. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.