Reklama [góra]


Święto Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie


Święto Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie 

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Rodzice. 

Jakże proste i znamienne są słowa zawarte w dziele „O obowiązkach społecznych” brzmiące: - „Jak każdy kwiat ma swój zapach, owoc swój smak, a liść swój wygląd, tak każdy człowiek ma swój obowiązek: w różnych położeniach życia, w różnym wieku. Bez względu na to, jakie nam miejsce, czy zajęcie los wyznaczy, zawsze mieć będziemy jakieś zadanie do spełnienia. Każdy stan, każde powołanie ma swoje właściwe obowiązki, są jednak wspólne obowiązki dla wszystkich stanów i wieku każdego – obowiązki wobec Boga, Ojczyzny, Narodu i Siebie samego”. 

Święto tej Szkoły jest momentem, kiedy wypełniamy obowiązek wobec naszych patronów – bohaterskich żołnierzy spod Siekierek, wskrzeszając pamięć o tych, którzy polegli w walce. Oddajemy hołd tym, którzy poświęcali największy dar jakim jest życie za wolność naszej ojczyzny, za nas, abyśmy mogli żyć tu, tak i teraz. 

Niepojętym jest, że pomimo doświadczeń tamtego pokolenia, stale zmagamy się ze złem w postaci wojen, konfliktów, zamachów i ogromu ludzkiego cierpienia. Niepojętym jest, że w dalszym ciągu człowiek człowiekowi potrafi zgotować zły los. 

Wypełniajmy więc permanentnie obowiązek przekazywania kolejnym pokoleniom historii, wierząc, że przyczyniamy się do triumfu dobra, wolności i pokoju. 

Święto szkoły, to także święto wspólnoty, która ją tworzy. Święto wszystkich nas, którzy związaliśmy swoje zawodowe lub szkolne życie z tym miejscem, którzy czerpiemy dumę z naszych wspólnych osiągnięć i którzy chcemy tę dumę okazać. Mamy powody do satysfakcji, możemy prawdziwie świętować, bo wspólnie osiągamy naprawdę wiele. 

Gratuluję wszystkim pracownikom i uczniom sukcesów jakie osiągacie w pracy i nauce. Dziękuję za każdy z nich. Nie ma bowiem dla żadnej szkoły większego powodu do świętowania, niż świadomość skali jej rozwoju. 

Dziękuję wszystkim, którzy sprawiają , że „trawa u nas przez cały rok ma kolor soczyście zielony” i wystarczy ją tylko systematycznie przycinać, aby uzyskać olśniewający efekt. 

Szczególnie teraz, gdy doświadczamy trudu nauczania na odległość, ograniczeń i odosobnienia, stresu i niepewności, życzę Wszystkim dużo zdrowia i odporności, wiary i nadziei, wytrwałości i spokoju. 


Adriana Salamończyk 
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie


Obsługiwane przez usługę Blogger.