Reklama [góra]


Kandydat na prezydenta z wizytą na granicy. Byli tam też nasi samorządowcy [video]


Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który również będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich, odwiedził zachodniopomorskie.


Trzaskowski zorganizował konferencję prasową na przejściu granicznym w Lubieszynie. Towarzyszyli mu między innymi samorządowcy z naszego regionu - starosta gryfiński Wojciech Konarski, wicestarosta Ewa Dudar oraz burmistrz Cedyni Adam Zarzycki


- Pomorze Zachodnie to region, który został najbardziej dotknięty restrykcjami związanymi z pandemią covid-19, ponieważ jesteśmy regionem turystycznym, a turystyka wciąż jest zamknięta. Jesteśmy regionem przygranicznym, żyjemy z handlu, z usłyg i z tego, że nauczyliśmy się żyć z naszymi niemieckimi partnerami. Te najostrzejsze restrykcje, które mamy jako Polska (...) dotykają nas w sposób szczególny - mówił na wstępie marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz

Zamknięcie granic to duży problem dla przygranicznych biznesów. W Osinowie Dolnym i Krajniku Dolnym od ponad miesiąc zamknięte są targowisko i stoiska handlowe, których klientami są głównie Niemcy. O ich kłopotach pisaliśmy ostatnio w artykule Poseł Grzegorz Napieralski w Osinowie Dolnym. Chce pomóc przygranicznym przedsiębiorcom.

- Około 2000 stoisk handlowym w Osinowie Dolnym. Tąpnięcie w budżecie gminy i tąpnięcie w budżecie kupców. Wzywam Pana Premiera do natychmiastowego otwarcia granic. My samorządowcy wspólnie z kupcami poradzimy sobie z bezpieczeństwem. Mam przyjaciół po drugiej stronie Odry, którzy ze zdumieniem przyjmują fakt, że jeszcze nie otwieramy przejścia w Osinowie Dolnym, wzdłuż całej granicy. Tęsknimy za pracą, nie za zapomogami. Chcemy zarobić sami na siebie (...) mój samorząd będzie musiał się potężnie zadłużyć (...) - powiedział burmistrz Adam Zarzycki. 

Po tym apelu głos zabrał Rafał Trzaskowski - ubolewam, że prezydent milczy, że nie zabiera głosu w tak ważnych dla tego regionu sprawach. Setki tysięcy osób jest zależnych od tego jak funkcjonuje granica, tak jak funkcjonuje w Unii Europejskiej. Potrzebny jest konkretny plan kiedy będą otwarte granice i na jakich zasadach. Powinny być przygotowane wytyczne dla tych, którzy utrzymują się na granicy. Gdyby nie presja posłanek i posłów Koalicji Obywatelskiej, to nawet pracownicy transgraniczni nie mogli by korzystać z rozwiązań wypracowanych latami. 

12 komentarzy:

 1. Ot "zatroskani" zjeżdżaja sìę do Osinowa jak muchy do goowna. I nasz "leniuszek" powiatowy nawet przyjechał. Takiej troski, my mieszkańcy/wyborcy, doświadczamy tylko przed wyborami, a potem leśne dziadki rozdzielaja miedzy soba synekury i pokazują nam srodkowy palec. POpaprańcy, wracajcie do nor z których wyszliście!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego przyjmujesz, że jestem za Pisem? Masz tak malutki móżdżek, że na więcej informacji już nie ma miejsca? Jesteś tak tępy, że nic więcej nie widzisz poza Pisem?! Żalmi takich ludzi jak ty - wasza nienawiść do tej partii przesłania bzdety, którymi karmi was POsrana KO!
   I nie jestem za Pisem, ale wolę ich niż tak zdziczałych jak ty!

   Usuń
 2. Hurraaa!!! Trzaskowski nas uratuje . No nic tylko lecieć głosować i natychmiast Osinów będzie otwarty a całe zachodniopomorskie miodem i mlekiem płynące . Potem wszyscy będą mogli ćpać jak ten wspaniały kandydat na prezydenta . Będzie wszędzie tęczowo. Pedały i pedofile zdobędą wreszcie wszelkie prawa . Wspaniała przyszłość . Angela jeszcze nam podeśle trochę ciapatych którzy dostaną solidne zasiłki i mieszkania . Wspaniale .

  OdpowiedzUsuń
 3. Człowieku co Cię opętało ? Dlaczego wypisujesz takie bzdury ? Jeżeli masz jakiś problem ,to powiedz o tym.Są wspaniali ludzie którzy Ci pomogą.Nie musisz się z tym męczyć Sam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dlaczego nie zaproszono naszej Pani Burmistrz, Barbary Raweckiej ? Czy nasza gmina nie ma żadnego problemu ,nie mamy nic do powiedzenia w tym temacie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chcą jej! Nikt jej nie chce! A Wojtek odetchnąl, gdy Baśka wygrała, bo w końcu mógł się jej pozbyć!

   Usuń
  2. Nie wiesz co piszesz. Siejesz hejt.

   Usuń
 5. Ciekawe gdzie oni wszyscy byli miesiąc temu. Teraz i tak już muszą otworzyć te geanice, bo wszyscy otwierają. Gdzie oni byli jak ludzie potracili pracę?

  OdpowiedzUsuń
 6. Kłamczuszek jak to nie kapania to co? kłamczuszek policja z pałkami na przedsiebiorców? chyba się nie wyspałeś, mówisz o tym jak wy strzelaliście do górników? władza na równych prawach - mówisz o tym jak lataliscie za nasze pieniądze z Warszawy do Gdańska psa wyprowadzić? czy o krewetkach "U Sowy" i państwie teoretycznym?. Kłamczuszek mniej jest posterunków policji? a ty dobrze się czujesz? Władza przy obywatelach? tak jak wy byliście przy ludziach w czasie powodzi? czy jak w gajerkach z pączkami pojechaliście w odwiedziny? Kłamczuszek a kiedy odpowiesz na pytanie czy wprowadzisz LGBT w szkołach twój prezes Donek ci nie każe mówić? Kłamczuszek a ty idiotów masz przed sobą? kłamczuszek a gdzie ty byłeś jak moją stolicę zalewały fekalia?

  OdpowiedzUsuń
 7. Pamiętajcie, że PiS od kilku lat ma większość w Polsce. Możecie sobie tylko pisać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przecież on jest prezydentem Warszawy, jeszcze kampania oficjalnie się nie zaczęła.Niech się zajmie lepiej Warszawą, za to mu płacą.Ludzie pracujący w Osinowie, potrafią myśleć samodzielnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nawet złodziejom wchodzą w 4 litery. Fuj......

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.