Reklama [góra]


Ludzie na granicy czekają do północy aby wjechać do kraju bez kwarantanny [foto]


Kilkadziesiąt osób czeka po stronie niemieckiej na możliwość przekroczenia przejścia granicznego Schwedt - Krajnik Dolny. Od poniedziałku 4 maja pracowników transgranicznych nie będzie obowiązywała obowiązkowa kwarantanna przy wjeździe do Polski z Niemiec. 


Pierwsze samochody pojawiły się już w niedzielę rano. Polacy, którzy chcą wrócić do kraju muszą jednak czekać do północy. 

Od 4 maja br. nie będzie obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych (nie dotyczy osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej) albo w celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym.

Brak kwarantanny odnosi się do osób przekraczających granicę RP stanowiącą granicę wewnętrzną, tj. z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz ze Szwecją i Danią.

Na miejscu jest nasz reporter - zjeżdża się coraz więcej ludzi. W pewnym momencie do Niemiec wjechał samochód straży granicznej aby sprawdzić ile osób oczekuje po drugiej stronie. 

Przekroczenie granicy w celach zawodowych, służbowych, zarobkowych albo w celu nauki w RP lub państwie sąsiadującym należy udokumentować funkcjonariuszowi Straży Granicznej podczas kontroli na granicy.
21 komentarzy:

 1. Jeśli to mają być pracownicy transgraniczne to co będzie z Polakami którzy pracują gdzieś dalej w RFN np Hamburgu Dortmundzie itd????
  Czy oni też będą na granicy weryfikowani???
  Czy pracownik transgraniczny to taki który codziennie przekracza granicę czy jedzie do pracy np budowę raz w miesiącu????

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak niby udokumentować, że dziecko uczy się w Niemczech?
  Przecież nawet jeśli dziecko będzie posiadać takowe zaświadczenie to będzie ono w języku niemieckim, a strażnicy umieją tylko po polsku.
  Albo te granice trzeba otworzyć dla wszystkich albo dla wszystkich zamknąć,bo inaczej będzie tylko bigos.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziecko posiada legitymację szkolną.

   Usuń
  2. Ale nie w Niemczech.

   Usuń
 3. A nie można takiego zaświadczenia przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego i dać dziecku żeby miało przy sobie chyba że to duży problem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem nie ale duży koszt.

   Usuń
  2. Zacznijcie się w końcu uczyć języków obcych ciemnogrodzie! A nie tylko po rusku gadacie i słabo po POLSKU!!!

   Usuń
 4. Cieszycie się że znieśli kwarantanne!!! To teraz się mödlcie żeby nie było wzrostu zachorowań w naszym regionie, bo jak udowodnić osobą które wracają po ok 2 miesiącach do Polski że są zdrowe.. Te osoby będą chodzić po sklepach, poruszać się wszędzie, oby nie okazało się że wśród nich jest nosiciel i będzie zarażał gdzie popadnie..moim zdaniem jeżeli ktoś okaże się w pożądku to posiedzi parę dni w domu i zaobserwuje swój stan zdrowia dla naszego bezpieczeństwa i swojej rodziny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po ta są maseczki ,płyny dezynfekujące , zachowanie odstępu w sklepie ,ludzie ogarnijcie się ,wirus to nie pchła !

   Usuń
  2. Człowieku ogarnij się i zacznij myśleć! Będę siedział kilka dni w domu bo takie jest Twoje widzi mi się haha. Czy są jeszcze tu tacy ludzie którzy wierzą w tego całego wirusa?! Widać są ale to ich sprawa, to oni trzęsą portkami nie ja. Już nawet pracownicy w biedronce maseczek nie noszą bo wszyscy wiedzą że to ściema.

   Usuń
 5. Tak wrócimy i was wszystkich zarazimy. A wy nas nie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. pracownik transgraniczny to nie pracownik mieszkający przy granicy ale pracownik wykonujący pracę w ramach unii europejskiej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli taki pracownik może np jechać do pracy do RFN pod granice holenderska????

   Usuń
 7. Tak .Ludzie myla pojęcia pracownik transgraniczny z pracownikiem przygranicznym. Ten 1 pracuje na terenie UE A drugi blisko granicy

  OdpowiedzUsuń
 8. To jak to wkoncu jest pracuje w Belgi po 2 3 miesiące posiadam własną firmę mam limoze Belgijska czy mnie też dotyczy kwarantanna po powrocie do Polski

  OdpowiedzUsuń
 9. to jest nie sprawiedliwe bo taki pracownik który przekracza codziennie granice codziennie jesli jest chory zakaża po obydwu stronach granicy a taki np który siedzi na przykład 3 miesiące w holandi jest traktowany jako gorszy jak znieśli kwarantannę to niech zniosą dla wszystkich a nie tylko dla tych przygranicznych albo wszyscy niech siedzą na kwarantannie albo nikt

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam . Więc jeśli my jedziemy z holandi to będziemy odbywać w Polsce kwarantanne ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TAK! Bez kwarantanny to tylko z tych państw z którymi Polska graniczy bezpośrednio lub np. promy bezpośrednio przypływają...
   Niestety też czekam jak nie będę w końcu GORSZYM SORTEM!!!

   Usuń
 11. Niech w końcu się określą
  Przecież polska pie graniczy z Danią a oni mogą wieżdrzać bez kwarantanny.A z np: Austrii nie mogę co tu kur..... Hodzi bo już nic nie rozumiem

  OdpowiedzUsuń
 12. Z Danii mozna pod jednym warunkiem.. Ze jest to prom. Rozmawialismy z sanapidem.

  OdpowiedzUsuń
 13. A ja myślałem, że pracownik transgraniczny, to transprostytutka biegająca przy granicy.😁😁😁

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.