Reklama [góra]


Pracownicy transgraniczni i uczniowie przejadą przez granicę bez kwarantanny [video]


Sznur samochodów ustawił się przed północą po niemieckiej stronie w kierunku Krajnika Dolnego. Od poniedziałku 4 maja przy wjeździe do Polski z kwarantanny zwolnieni są pracownicy transgraniczni i uczniowie. 

Niektórzy nie widzieli swoich rodzin od kilku tygodni, na wjazd do Polski czekali kilka godzin. Zanim jednak będą mogli udać się do swoich domów musza przejść kontrole graniczną. 

Osoby przekraczające granice są zobowiązane udokumentować funkcjonariuszowi Straży Granicznej wykonywanie czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych lub pobieranie nauki w państwie sąsiadującym.

Od 4 maja br. nie będzie obowiązkowej kwarantanny po przekroczeniu granicy RP stanowiącej granicę wewnętrzną w celach zawodowych, służbowych lub zarobkowych (nie dotyczy osób wykonujących zawód medyczny i zatrudnionych w ośrodkach pomocy społecznej) albo w celu pobierania nauki w Polsce lub państwie sąsiadującym.


Brak kwarantanny odnosi się do osób przekraczających granicę RP stanowiącą granicę wewnętrzną, tj. z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą oraz ze Szwecją i Danią.

Wydarzenia z Krajnika Dolnego relacjonowaliśmy na żywo na naszym profilu na Facebooku: 


12 komentarzy:

 1. DYKTATORZE KACZYŃSKI PODNIEŚ ŻELAZNĄ KURTYNĘ DLA WSZYSTKICH PRACUJĄCYCH W KRAJACH UE!!!
  PIS CO NAJLEPIEJ POTRAFI? TO DZIELIĆ POLAKÓW!!! BĘDZIECIE SIEDZIEĆ WSZYSCY! MOIM ZDANIEM TO NIE JESTEŚCIE POLAKAMI A ZWŁASZCZA "PRAWDZIWYMI" BO SIĘ SAMI NAZWALIŚCIE!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież znowu będzie Winna Tuska i Polaków z Niemiec a wystarczy zobaczyć mape zakażeń i to nie wcale nasze województwo tylko tam gdzie Pis rządzi bo oni pouczaja a sami robią co chcą.

   Usuń
  2. Wschodniaki to brudasy i nie stosują się do wytycznych GIS.... naśladują swojego króla z Nowogrodzkiej! Poczytajcie sobie jak oni reagują jak ktoś chodzi w masce czy zakłada rękawiczki! PISO BURAKI!

   Usuń
 2. Pan Kochany Jarek poukładał w końcu to upadające państwo.Granice powinny być jeszcze zamknięte żeby wyeliminować przygraniczne "Bitte schön".Bo kiedy my jedziemy do Niemiec do sklepów to nikt nam w dupę bez mydła nie wchodzi i po Polsku nas nie proszą żebyśmy coś kupili !!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znowu piso troll się odezwał! Będziecie niedługo płakać towarzysze za Niemcami oj będziecie!

   Usuń
  2. Otóż to, Polak na pograniczu zaraz zapomina swoje języka. Tylko Bitte, bitte, Wurst, Wurst, Zigaretten. Żenada.

   Usuń
  3. Pewnie tak "jadą" byli pracownicy w Osinowa lub zazdrośni w chu... sąsiedzi! :D
   Dla mnie to Kaczyński może być waszym królem... a jak wyjdziemy z UE to zmienię sobie paszport i będę się z was śmiać!!! Jak będziecie robić na tych RUSKICH OLIGARCHÓW! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Usuń
  4. Najlepiej pasował by ci paszport Mongolski.Won z Polski !!!

   Usuń
 3. Kilka razy byłem w Szwed w Oder-center i co najbardziej mnie denerwuje to ekspedienci właśnie że wchodzący w dudę i łamaną polszczyzną zachęcający do kupna. Gdyby to Niemcy nas zarażali to najwięcej chorych byłoby w woj lubuskim, a w Osinowie to wszyscy by byli chorzy, a jest dokładnie odwrotnie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Powyżej koncert niemieckich pomiotów wracających do kraju. Czemu nie zostaną w Niemczech skoro tutaj tak źle?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ty to kim jestes ?. Pamietaj lepiej dymać niź być dymanym pisowski pomionie.

   Usuń
 5. Powinno być jak u niemieckich świń pierwszy sklep min.15 km od granicy .Żebranie trochę by się ukruciło.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.