Reklama [góra]


Mniej hospitalizowanych pacjentów z koronawiursem. Przestaną funkcjonować szpitale jednoimienne


Od 1 czerwca szpital przy ul. Arkońskiej zostaje zwolniony z obowiązku funkcjonowania jako jednoimienny szpital zakaźny, a szpital w Koszalinie - z obowiązku pozostawania w stanie podwyższonej gotowości. Decyzje w tej sprawie podpisał w piątek 29 maja wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

- W województwie zachodniopomorskim mamy coraz mniej hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 w szpitalach mówi wojewoda Tomasz Hinc – Dziś ta liczba spadła już poniżej 50 osób, nie ma więc potrzeby, by szpitale pozostawały w pełnej gotowości do leczenia pacjentów koronawirusowych. Nasze doświadczenia nabyte w ostatnich trzech miesiącach walki z koronawirusem oraz przećwiczone procedury pozwolą szybko zwiększyć liczbę łóżek zakaźnych, jeśli zaszłaby taka konieczność w przyszłości. Oczywiście nikt z nas nie chciałby, aby to nastąpiło.

Szczegóły dotyczące przywracania zwykłego trybu pracy obu szpitali będą uzgadniane przez dyrekcje placówek oraz zachodniopomorski oddział NFZ.

1 komentarz:

  1. To ile ludzi jest z potwierdzeniem zarażenia wirusem zależy od ilości wykonanych testów i łatwo można tymi danymi manipulować.Nie róbmy testów wcale przez 2 tyg.i będzie można napisać że nie ma nowych przypadkow-proste.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.