Reklama [góra]


Obowiązek noszenia maseczek może zostać zniesiony w niektórych regionach


Być może niebawem złagodzony zostanie obowiązek noszenia maseczek. Te obostrzenia mogą być luzowane w niektórych regionach, tam, gdzie spadła ilość zakażeń koronawiursem. 


Resort zdrowia bierze pod uwagę zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Prowadzona jest analiza współczynnika zakażalności i gęstości zaludnienia w poszczególnych regionach i województwach. Decyzja ma zostać podjęta za tydzień lub dwa.

- Noszenie maseczek zabezpiecza przede wszystkim osoby z kontaktu: nie mnie, jako tego, który ma maseczkę, tylko osoby, które mogę zakazić. Nie zmieniamy swojego stanowiska, będziemy to kontrolować – powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. 

Wiceminister podkreślił, że są w Polsce regiony, w których być może będzie można poluzować w pewnym sensie te obowiązki. 

W zachodniopomorskim spadła liczba zachorowań. Obecnie najwięcej zakażeń koronawiursem jest w województwie dolnośląskim. 

2 komentarze:

  1. Zamiast nosić maski to co dziennie się myjcie i to wystarczy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pisland gdzie wasz.koronowirus przywieziony z Niemiec jakoś po naszym regionie nie widać ale wy nie widzicie bo ciągle albo bania albo za kurami i kaczkami biegacie

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.