Reklama [góra]


Orliki i boiska w tych miejscowościach pozostaną zamknięte


Rząd zdecydował, że od 4 maja udostępnione dla mieszkańców mogą zostać stadiony, boiska szkolne, orliki, pola golfowe czy ośrodki jeździeckie. Nie wszędzie można będzie jednak skorzystać z miejsc do rekreacji. Ostateczną decyzję o otwarciu obiektów sportowych podejmą ich zarządcy, którymi są samorządy. Obiekty sportowe pozostaną wciąż zamknięte w gminie Trzcińsko Zdrój.

- Burmistrz Gminy Trzcińsko-Zdrój po rozmowach z osobami odpowiedzialnymi za sport w naszej gminie postanowił pozostawić zamknięte boiska Orlik, boiska przyszkolne i stadion. Obecnie nie ma wystarczających możliwości zapewnienia korzystającym odpowiedniego bezpieczeństwa. Obiekty pozostaną zamknięte do odwołania. O zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować - czytamy w komunikacie. 

Podobna sytuacja jest w gminie Stare Czarnowo. Boiska Orlik przed epidemią były ogólnodostępne przez całą dobę. Nie było tam zatrudnionego na stałe opiekuna obiektu.

- Podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu, czyli w tym przypadku Urząd Gminy Stare Czarnowo, musi weryfikować liczbę osób korzystających z obiektu. Po każdym użyciu i każdej grupie korzystających z obiektu, musi dezynfekować urządzenia i sprzęt sportowy. Musi zapewnić piętnastominutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi grupami korzystających lub w inny sposób ogranicza kontakt między grupami korzystających. W związku z tym, kompleks boisk sportowych Orlik w Starym Czarnowie musi pozostać nadal zamknięty. To samo dotyczy boiska do piłki nożnej przy hali sportowej w Kołbaczu - poinformowała gmina na swojej stronie internetowej. 

7 komentarzy:

 1. To dlaczego w Chojnie i w Moryniu orliki sa zamkniete?

  OdpowiedzUsuń
 2. A co z Chojną, można już korzystać z Orlika przy PKP czy nie? Czy tylko klomby i oczekiwanie na otwarcie siłowni naprzeciw delikatesów gdzie w wino zaopatrują się miejscowi kloszardzi? Zajebiste miejsce, gratulacje pani Burmistrz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli chodzi o boisko przy Technikum to tak, tylko ze nie ma bramek a na koszach nie ma siatek... Jeżeli chcesz pograć w piłke to polecam na lotnisku przy szkole :)

   Usuń
 3. Miejscowe obszczymury to jedna sprawa, a druga, to budowa siłowni tuż przy drodze asfaltowej. No k..wa ręce opadają.

  OdpowiedzUsuń
 4. JAKA BURMISTRZ TAKIE SIŁOWNIE!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chociaż ma blisko.

   Usuń
  2. Kaczyński to jak dla mnie niczym się nie różni od Barybary! Wszystko pod siebie ustawia! Trzeba będzie referendum o odwołaniu burmistrz po tym wszystkim zorganizować!!!

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.