Reklama [góra]


PKW: nie jest możliwe przeprowadzenie wyborów 10 maja


Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak poinformował, że nie jest możliwe przeprowadzenie wyborów prezydenckich w terminie 10 maja. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" ocenił, że wybory w maju uda się przeprowadzić jedynie wtedy, gdy będzie jednoznacznie uregulowany stan prawny i współdziałanie organów administracji rządowej i samorządowej.

Marciniak wypowiedział się również na temat tzw. wyborów kopertowych, którą mają zostać przeprowadzone z Pocztą Polską.

Gdyby nie było stanu epidemii, zdecydowanie byłbym przeciwnikiem wyłącznego głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich. Natomiast w czasach szczególnych, jakie teraz mamy, w okresie pandemii, trzeba mieć na uwadze zdrowie i życie zarówno wyborców, jak i członków organów wyborczych i należy wprowadzać specjalne metody głosowania, a głosowanie korespondencyjne jest najprostsze do wprowadzenia. Skoro nie wprowadzono stanu nadzwyczajnego, demokracja wymaga przeprowadzenia wyborów. Jednakże byłoby najlepsze, by Polacy mieli wybór i to niezależnie od stanu zdrowia czy też wieku, aby mogli zdecydować, czy chcą głosować osobiście w lokalu wyborczym, czy też korespondencyjnie.

To już ostatnia prosta przed wyborami, które wciąż nie wiadomo czy dojdą do skutki. Ustawa jest w senacie. Prawo i Sprawiedliwość według medialnych doniesień bierze pod uwagę nawet dymisję Prezydenta Dudy i przeprowadzenie wyborów z nową datą. 

4 komentarze:

 1. Konstytucja ZABRANIA grzebać w ordynacji wyborczej na SZEŚĆ MIESIĘCY przed wyborami.
  Mamy 6 dni do wyborów a my dalej nie wiemy jak będziemy głosować, kiedy będziemy głosować i czy w ogóle będziemy głosować. Wiemy tylko kto wygrał wybory, bo głosy już policzone. PARODIA!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Celebryta Andrej już zaczyna od tego aby 500+ ci co mogą się zrzekali! Dlatego po wygranych przez PiS wyborach jak od dłuższego czasu można tu i ówdzie przeczytać zabiorą nam wszystkim plusy!!!
   Też mnie to ciekawi jak PiS wybrnie z tej farsy! Ja na nich już nie zagłosuje nigdy! KŁAMCY!!!

   Usuń
  2. Wirus szalej w Polsce szacunkowo jest 40-50 tyś a nie jak w piso statystykach 14 tyś debet 2.bliony na na naszym koncie a on o 8.rano p ie r doli o gazie!!! To żeście celebrytę wybrali co willę sobie kupił za milion złoty!
   Brawo WY!

   Usuń
 2. Od 1.maja mają władze ABSOLUTNĄ! W Sądzie Najwyższym bolszewicki zastępca już wziął się za porządki! Czym wy K U R W A PISO PATOLOGIO MYŚLICIE! Przecież za was się teraz wezmą czy wam się to podoba czy nie!!! WYTRZEŹWIEJCIE DO C H U J A W KOŃCU!!!
  A ten portal też zlikwidują czy zamkną i będziecie uczyć czytać CYRYLICĄ Z POWROTEM!!!
  J E B A Ć BEZMÓZGICH WYBORCÓW PIS!!!!!!!!!! SPRZEDALIŚCIE DUSZĘ CZARNYM DIABŁOM I DYKTATOROWI Z NOWOGRODZKIEJ!!!
  WOLNE SĄDY I MEDIA!!!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.