Rząd nie wyklucza badań przesiewowych społeczeństwa pod kątem koronawirusa


Rzecznik ministerstwa zdrowia podczas piątkowej konferencji prasowej zapowiedział że w najbliższych miesiącach możliwe będzie przeprowadzenie badań przesiewowych społeczeństwa pod kątem koronawirusa.


Większość państw świata, w tym również Polska, planuje wprowadzenie badań przesiewowych, żeby sprawdzić, ile osób realnie zostało dotkniętych koronawirusem - powiedział Wojciech Andrusiewicz rzecznik Ministerstwa Zdrowia

Badania przesiewowe są jedną z metod walki z chorobami u osób z wysokim czynnikiem ryzyka ich wystąpienia, służą też kontroli stanu zdrowia całej populacji. Polegają one na organizowaniu badań określonej liczby osób, u których nie występują objawy chorobowe. Badania służą sprawdzeniu, czy w danym społeczeństwie występują określone schorzenia, a także zwiększeniu szansy na wyleczenie osób, które nie podejrzewały u siebie choroby lub które narażone były na jej wystąpienie.

Na tej samej konferencji Andrusiewicz przypomniał, że jest duża liczba osób niezdiagnozowanych na koronawirusa, ponieważ przechodzą zakażenie bezobjawowo i nie widzą nawet potrzeby kontaktowania się z lekarzem.

Czytaj również:
Redakcja

1 Komentarze

  1. Lepiej sami sobie mózgi przebadajcie,gorszego skurwysyństwa nie słyszałam.jak długo ten pieprzony rząd ma zamiar kłamać?!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza