Reklama [góra]


Wioska fryzjerów, czyli sytuacja w Osinowie Dolnym w telewizji TVN [video]


W Osinowie Dolnym (gmina Cedynia) funkcjonuje blisko 200 salonów fryzjerskich, łącznie z innymi biznesami zatrudnienie w tej miejscowości mają setki osób. Zamknięcie granicy oznacza dla przedsiębiorców katastrofę. 

Zniesienie restrykcji dotyczących funkcjonowania salonów fryzjerskich czy gabinetów kosmetycznych nie poprawi sytuacji w tej miejscowości. Tutaj zdecydowana większość klientów przyjeżdża z Niemiec a granica na Odrze wciąż pozostaje zamknięta. 

- Jest katastrofa. W strefie przygranicznej żyliśmy z handlu i usług korzystając z napływu potrzebujących klientów z Niemiec. (...) Jeżeli to jeszcze potrwa miesiąc lub dwa to płynność finansową straci urząd (...). Mam stosy podań o zwolnienie z podatków i czynszów dzierżawnych (...) - powiedział na antenie TVN24 burmistrz Cedyni Adam Zarzycki

11 komentarzy:

 1. Ha ha ha. Co to gmina, której płynność finansowa zależy od być albo nie być 200 fryzjerów. Ruina a nie gmina. Zarzyckiemu coraz bliżej do TVN-u. Jakby mógł to już dzisiaj by otworzył granicę i wpuścił do kraju zarazę. Kasa się liczy a nie życie i zdrowie. Zapamiętajcie to sobie - KASA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co ci z zdrowia jak do garnka nie będziesz miał co włożyć

   Usuń
  2. Po mapie zakażeń wychodzi że koronowirus nie idzie z Niemiec zobacz zachodniopomorskie na tle innych.Ludzie albo przestrzegają wszyscy łącznie z Politykami albo nikt,nam zamykają'zakazuja a sami robią co chcą kiedy chcą a później Morawiecki zgłosi sie po Danine fakt mamy króla to i teraz Danina a nie podatki ��

   Usuń
  3. wyżej fake news

   dane aktualne na 13.05.2020 r, godz. 15.00:
   Niemcy - łączna liczba odnotowanych zakażeń 171 306, liczba zgonów 7634
   Polska - łączna liczba odnotowanych zakażeń 17 062, liczba zgonów 847
   Obudźcie się ludzie, liczby mówią wszystko. U sąsiada wszystko razy 10 a wy chcecie granice otwierać? Gdzie macie rozum?

   Usuń
  4. Do"anonimowy" godz.12.08

   Nie śmiej się niedouczony osobniki,tylko czytaj że zrozumieniem to co powiedział burmistrz. Finanse gminy nie zależą tylko od fryzjerów.

   Usuń
  5. nie patrz na liczbę zakażeń tylko na liczbę aktywnych chorych których jest niecałe 17000 a wyleczonych mają prawie 150000. oficjalna strona niemieckiego rządu https://www.coronazaehler.de/?fbclid=IwAR3f2Y5T0YmVdfon2PhmFp5HDaiobzGP0VWjXFMo38XRbx9hb7CG3sOpozA#DetailsBrandenburg

   Usuń
  6. i do tego Niemców jest dwa razy więcej niż polaków a więc statystycznie jest tam lepiej niż u nas

   Usuń
  7. Nie ma co tej rydzykowej ciemnocie tłumaczyć! Przecież ich 5G zabije! :D

   Usuń
  8. W niemczech zarazonych 175.752- 152.600 wyzrowialych- 7.947 zmarlych zarazonych po odjeciu jest 15,205 jeszcze zarazonych a w polsce 18.257- wyzdrowialych 7.451 - zmarlych 915 zarazonych w polsce 9,891. Trzeba zawsze odjac wyzdrowialych i zmarlych nie tylko wyniki ktore sa podawane jako pozytywne ludzie tez zdrowieja i to nie jest zaraza jak ktos pisze to jest Virus covid-19 na ktorego kazdy moze zachorowac dzisiaj nazywa sie zaraza a w sumie kazdego moze spotkac. czlowiek moze byc nie swiadomy tego ze ma virusa. Milego dnia wszystim.

   Usuń
 2. Tak, jakby nikt nie wiedział że fryzjerzy od początku wprowadzonych 'restrykcji' lataja po domach i świadczą usługi..

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak rozumiem redaktor był w Osinowie i policzył zakłady fryzjerskie.Dziwne że nie wyszło mu 500 albo 700.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.