Wysokie mandaty i zatrzymanie prawa jazdy dla piratów drogowych


W ciągu zaledwie ostatnich dni myśliborska drogówka zatrzymała prawa jazdy dwóm kierowcom. Kierowcy stracili swoje prawa jazdy za zbyt ciężką nogę

Pierwszy wpadł 24-latek. Policjanci zatrzymali go w Boleszkowicach, gdzie w obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 64 km/h.- konsekwencje takiej jazdy to zatrzymane prawo jazdy, mandat 400 zł i 10 punktów karnych.

Zbyt ciężką nogę okazał się też mieć kolejny z kierowców, który zbyt mocno przycisnął gaz. 61 -latek zachowując się bardzo nieodpowiedzialnie, pędził w terenie zabudowanym o 51 km/h za szybko co również źle się dla niego skończyło. Policjanci z myśliborskiej grupy speed nie byli zbyt pobłażliwi i nałożyli na pirata drogowego mandat karny w wysokości 400 zł. Ponadto 61-latek wzbogacił swoje konto tak jak jego poprzednik o 10 punktów karnych.

Policja przypomina, kierowcom, że gdy przekroczą prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, to oprócz mandatu (400 - 500 zł) i 10 punktów karnych spotka ich jeszcze jedna kara. Ich prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na trzy miesiące.

Apelujemy do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno!

fot. archiwum 
Redakcja

2 Komentarze

  1. Zero wyobraźni A potem płacz. Ludzka głupota nie zna granic.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak bym był za nim to we dwoje bysmy wpadli ;) OGIEŃ !!!

    OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza