Reklama [góra]


Jedziesz do Niemiec? W niektórych regionach wciąż obowiązują ograniczenia


W niektórych niemieckich regionach wciąż obowiązują ograniczenia. W kraju związkowym Meklemburgia Pomorze Przednie możliwość przekraczania granicy istnieje tylko dla turystów, którzy posiadają wykupiony nocleg w jednym z hoteli. 

Granica Meklemburgii Pomorza Przedniego rozpoczyna się w okolicach Kołbaskowa. Jadąc na jeden dzień np. do Penkum, Locknitz czy Pasewalku możemy narazić się na duży mandat. 

Bez problemu może podróżować w Brandenburgii, a więc landzie z którym graniczy południowa część województwa zachodniopomorskiego. Swobodnie możemy jechać również na trasie Krajnik Dolny - Schwedt - Gart - Szczecin drogą B2, to rejon Brandenburgii. 

O zniesienie restrykcji zaapelował marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz - Apeluję do Rządu Meklemburgii Pomorza Przedniego i osobiście do Pani Premier o możliwie najszybsze zniesienie wskazanych ograniczeń, prowadzące do zapewnienia Polakom wjeżdżającym na obszar Meklemburgii Pomorza Przedniego pełnej swobody poruszania się po obszarze tego kraju związkowego, na zasadach analogicznych do tych, jakie przysługują obywatelom niemieckim na Pomorzu Zachodnim.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.