Kontrole sanepidu. Wiemy ile kar nałożono w powiecie gryfińskim


W okresie pandemii Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie nałożył siedem kar administracyjnych na łączną kwotę 31 000 złotych. W ostatnich dniach pracownicy PPIS wrócili do kontroli przedsiębiorstw podczas których zwracają również uwagę na przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. 

W sześciu przypadkach kare nałożono za nieprzestrzeganie obowiązkowej kwarantanny, jedna kara administracyjna dotyczyła prowadzenia działalności gospodarczej wbrew obowiązującemu zakazowi. 

- W okresie maj – czerwiec do tutejszej Inspekcji docierają liczne sygnały od obywateli o braku przestrzegania nakazu zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Łącznie przeprowadzono 6 kontroli interwencyjnych w tym zakresie. Prowadzone działania w ramach interwencji na ten moment mają charakter edukacyjny i przypominający - informuje nas Katarzyna GrędaPrzedstawiciele PSSE w Gryfinie nie nakładli kar administracyjnych ani mandatów za nie przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa.

Interwencje pracowników sanepidu odbywają się na podstawie wniosków. Wracają również kontrole w trybie planowanym. Pracownicy sanepidu mogą ukarać przedsiębiorców lub instytucje, ale osoby fizyczne mogą otrzymać kary na podstawie notatek otrzymanych od policji. 

Przypominamy, że wciąż obowiązują przepisy dotyczące miejsc publicznych. Wchodząc do sklepu, restauracji, salonu kosmetycznego musimy zasłonić nos i usta, zdezynfekować ręce lub założyć rękawiczki. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza