Reklama [góra]


Oficjalne wyniki referendum w Widuchowej.


Znamy oficjalne wyniki niedzielnego referendum w sprawie odwołania wójt Widuchowej. W głosowaniu wzięło udział 1357 osób a frekwencja wyniosła 31,79%. 

W niedzielny wieczór jako pierwsi poinformowaliśmy o decyzji jaką mieszkańcy gminy podjęli w sprawie przyszłości wójt. Dziś jako pierwsi podajemy oficjalne wyniki głosowania.

Głosowanie odbywało się w czterech lokalach wyborczych w niedzielę 7 czerwca. W wyborach w październiku 2018 roku liczba osób, które wzięły udział w głosowaniu wyniosła 2120 osób. Aby referendum było ważne, musiało w nim wziąć udział 3/5 liczby osób, które głosowały w październiku (dokładnie 1272 osób). Liczba osób uprawnionych do oddania głosu w gminie Widuchowa to 4269 osób. 

W głosowaniu wzięło udział 1357 osób, frekwencja wyniosła 31,79%. Liczba głosów ważnych to 1346. 

Za odwołaniem wójt Anny Kusy-Kłos głosowało 1277 osób. Przeciwko odwołaniu było 69 osób. W związku z tym zakończyła się kadencja wójt, która została odwołana. 

Wcześniej o referendum pisaliśmy w artykułach: 

5 komentarzy:

 1. WIELKA szkoda niestety. Liczyłam na to że zostanie ehh!A ci co tak się cieszą na te niby lepsze zmiany niech tak nie cwaniakują bo jeszcze się przeliczyć mogą. I to nagabywanie ludzi sąsiadów żeby głosowali pff wstyd. Moi co niektórzy sąsiedzi mają siano zamiast mózgu, ale Widuchowa jest piękna mimo talich paszkwili uzmysłowych...

  OdpowiedzUsuń
 2. Cenzura działa kasują wpisy kpina

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale numer. Ciekawe kto tam teraz będzie chciał wprowadzać swoje rządy i przewracać gminę na drugi bok :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja ją przewrócę na bok na wznak i od tyłu wezmę i będzie wspaniale

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo dobrze wojtowa nie wnosila nic do gminy tylko chaos

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.