Reklama [góra]


Atak nożownika. Sprawcy grozi kara dożywocia


Prokurator Rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 28 grudnia 2019 r. w miejscowości Kołbacz, działając z zamiarem bezpośrednim przy użyciu noża usiłował pozbawić życia pokrzywdzonego, w ten sposób, że ugodził go nożem w okolicy prawej łopatki zadając mu ranę kłutą długości 3 cm i głębokości 4 cm, powodując naruszenie czynności narządu ciała tj. klatki piersiowej na okres trwającej dłużej niż 7 dni, narażając pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub nastąpienia skutku określonego w art. 156 § 1 kk, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na natychmiastową pomoc medyczną udzieloną pokrzywdzonemu.Z ustaleń postępowania wynika, że w dniu 28 grudnia 2019r. funkcjonariusze Policji otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem mężczyzny, do którego miało dojść na klatce schodowej w jednym z budynków usytuowanych w miejscowości Kolbacz. 

O zdarzeniu poinformowali sąsiedzi, którzy udzielili natychmiastowej pomocy pokrzywdzonemu, uciskając zranione miejsce chustką, a następnie wezwali Pogotowie. Pokrzywdzonego przewieziono do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Na miejscu zdarzenia zabezpieczono nóż.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego jemu czynu oraz złożył wyjaśnienia. W toku postępowania na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był wobec niego stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.