Reklama [góra]


Koronawiurs w Polsce. Rząd luzuje kolejne obostrzenia. Wracają koncerty i imprezy masoweRząd Mateusza Morawieckiego luzuje kolejne obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Projekt rozporządzenia został opublikowany w piątek 17 lipca.


Skrócony zostanie dystans społecznego z 2 m do 1,5 m, przy jednoczesnym zachowaniu obowiązku zakrywania nosa i ust. Obniżono również maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań na osobę 2,5 m kw. Podwyższony został również limit publiczności na stadionach piłkarskich i innych obiektach sportowych.

W projekcie zapisano także zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych. Przewidziano też udostępnienie widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni (nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc). Widz nadal będzie zobowiązany do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się na terenie obiektów.  

Rozporządzenie wchodzi w życie 21 lipca, z wyjątkiem niektórych przepisów, które zaczną obowiązywać 4 sierpnia. 

Wracają koncerty i imprezy

W życie weszło nowe rozporządzenie dotyczące zasad organizacji imprez masowych w klubach i w plenerze. Obiekty mogą zostać zapełnione maksymalnie w 50% pojemności. Podczas koncertów miejsca mają być zajmowane naprzemiennie na zasadach szachownicy. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.