Reklama [góra]


Manifestacja poparcia dla środowisk LGBT w Szczecinie [foto] [video]


Pod hasłem "Wszystkich nas nie zamkniecie" w poniedziałek 10 sierpnia odbył się w Szczecinie protest przedstawicieli środowisk lewicowych i aktywistów LGBT.


Protestujący zebrali się wieczorem na placu Solidarności. Manifestacja miała być wyrazem solidarności z zatrzymanym w miniony weekend w Warszawie Michałem Sz., który każe nazywać siebie pseudonimem "Margot". Według ustaleń policji mężczyzna uważający się za kobietę miał zaatakować kierowcę ciężarówki na której były wypisane hasła przeciwko ruchom LGBT. Michał Sz. został aresztowany tymczasowo na dwa miesiące. 

Jak ocenił w sobotę  Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro służby zachowały się prawidłowo. Na poniedziałkowej manifestacji po drugiej stronie pojawiły się osoby ze środowisk prawicowych, narodowych i ruchów kibicowskich,którzy nie chcieli dopuścić aby na pomniku ofiar Grudnia 70' pojawiła się tęczowa flaga.

- Protest wsparcia w obronie praw społeczności LGBT. Ta walka to walka o Polskę, otwartą, tolerancyjną, kolorową, obywatelską, a walka o prawa społeczności LGBT to walka o prawa człowieka. My sojuszniczki i sojuszniczy musimy bezwarunkowo bronić tych praw bo prawa człowieka nigdy nie są ideologią. Systemowa przemoc państwa wobec społeczności LGBT, to zarówno brak wsparcia instytucji publicznych, opresja w postaci obowiązującego prawa które pomimo art32 Konstytucji nie realizuje równości wobec prawa i zakazu dyskryminacji, jak i przemoc w formie (wspieranych przez prawicę ) homofobicznych furgonetek, takich jak ta którą zniszczyła Margot, podżegania do nienawiści w formie dehumanizującego języka, opresji w postaci pokazu siły przy zatrzymaniu Margot . To słabość państwa w ochronie mniejszości, grup wykluczonych i dyskryminowanych. Jedenaste przykazanie - Nie bądź obojętny - napisała w mediach społecznościowych posłanka Kotula. 

Obie grupy rozdzielała policja. Doszło między innymi do słownego starca pomiędzy posłanką Lewicy, pochodzącą z Gryfina Katarzyną Kotulą a szczecińskim radnym Dariuszem Mateckim. 

- Poseł Kotula podczas swojego wystąpienia legitymizowała przemoc i łamanie prawa! Usprawiedliwiała brutalny atak na kierowcę ciężarówki Fundacji Pro Prawo do Życia i niszczenie mienia policji oraz naruszanie nietykalności cielesnej policjantów przez agresywną tłuszczę 7 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu. Poseł Kotula, która jeszcze niedawno nosiła znicze w obronie demokracji, a dziś podważa wyrok niezawisłego sądu zasądzający 2 miesiące aresztu dla Michała Sz. pseudo „Margot”, tylko dlatego,że nie jest po jej myśli. Dodatkowo poseł z Gryfina wprowadziła w błąd zebranych mówiąc, że sąd zakazał poruszania się ciężarówkom Fundacji Pro Prawo do Życia. To jest kłamstwo w świetle wyroku Sądu Okręgowego z Gdańska z dnia 15 lipca 2020 (Sygn. akt IC 1134/19) Mało tego. Kotula posłużyła się swoim poselskim immunitetem, jako bezpiecznikiem dla organizatorów wydarzenia, którzy z premedytacją wykorzystali nieletnią do łamania prawa (art 196 K.K), poprzez ostentacyjne manifestowanie z transparentem profanującym uczucia religijne. Wstyd, to za mało powiedziane! To jest HAŃBA dla posła RP!- napisał na swoim profilu na Facebooku znany działacz gryfińskich ruchów patriotycznych, gryfinianin Kamil Frelichowski.
""Dziś w Szczecinie posłowie i radni opozycji protestowali w obronie zdegenerowanego chuligana Michała Sz.. Byliśmy tam....
Opublikowany przez Dariusza Mateckiego Poniedziałek, 10 sierpnia 2020
fot. Katarzyna Kotula/Kamil Frelichowski/Dariusz Matecki

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.