Obostrzenia będą wprowadzanie nie w kraju ale w poszczególnych powiatach


Obostrzenia związane z pandemią koronawiursa mają być wprowadzanie nie w całym kraju ale w poszczególnych regionach, tam gdzie w ostatnich dwóch tygodniach wystąpiło dużo przypadków zakażenia. 

- W powiatach, na terenie których w ostatnich dwóch tygodniach wystąpiło dużo przypadków zakażenia koronawirusem będą czasowo wprowadzane większe niż w skali całego kraju obostrzenia - zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, dodał, że w obecnej chwili jest około 20 takich powiatów

Powiaty wytypowano na podstawie analizy wzrostu zachorowań i ich dynamiki. Szczegóły mamy poznać w czwartek 6 sierpnia podczas konferencji prasowej. 

W ostatnich dniach do zachorowań na covid-19 doszło w naszym regionie. Ponad 100 osób z gmin Cedynia i Moryń wciąż przebywa na kwarantannie po tym jak miało kontakt z księdzem zakażonym koronawiursem. Do kolejnej sytuacji doszło w miejscowości Różańsko, gdzie nabożeństwo również odprawiał ksiądz, który miał pozytywny wynik covid-19

Słuchając tego co mówił minister zdrowia, wydawać by się mogło, że obostrzenia raczej nie obejmą naszego regionu. Analizowano dynamikę wzrostu zachorowań oraz ilość nowych przypadków na 10 tysięcy mieszkańców. 

Szumowski poinformował, że powiaty, gdzie będą większe restrykcje zostaną podzielone na dwie kategorie: z większymi i mniejszymi obostrzeniami. Będzie to zależne od skali wzrostu zachorowań. – Pamiętajmy, że mamy 380 powiatów w Polsce, więc ta liczba 20 to nie jest nawet 10 procent – zaznaczył.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza