Ruszają rozgrywki Pucharu Polski. Pierwsza runda już w ten weekend


W  nachodzący weekend na fanów lokalnych rozgrywek czeka podwójnie uderzanie piłkarskich emocji. Oprócz ligowych emocji, ruszają rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu regionalnym.


W sobotę zostanie rozegrania druga kolejka klasy okręgowej, dzień później pierwsza runda Pucharu Polski na szczeblu ZZPN. Wszystkie mecze zostaną rozegrane w niedzielę 8 sierpnia o godzinie 16:00. 


Przypominamy pary pierwszej rundy:

Mechanik Warnice - Jedność Przewłoki
Kasta Majowe - Grot Gardno 
Prawobrzeże Szczecin - Odrzanka Radziszewo 
Ina Stradzewo - Pomorzanin 
Łabędź Widuchowa - Zjednoczeni Kurzycko 
Klon Krzymów - Piast Piaseczno 
Rurzyca Nawodna - Wicher Przelewice 
Iskra Pomień - Polonia Giżyn 
Koral Mostkowo - Iskra II Banie 
Unia Swochowo - Piast Karsko 

Jakie zasady rozgrywek od nowego sezonu?

Zawody przeprowadzone zostaną systemem pucharowym tzn., że drużyny przegrywające odpadają. Gospodarzami zawodów są drużyny występujące w niższych klasach rozgrywkowych przypadku drużyny z tej samej klasie rozgrywkowej gospodarza zawodów wyłoni WGiE ZZPN podczas losowania. Zawody trwają 2 x 45 minut.

W I etapie w przypadku wyniku remisowego po regulaminowym czasie gry sędzia zarządzi serię rzutów z punktu karnego zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną. Prawo do wykonywania rzutów z punktu karnego mają wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w grze w momencie zakończenia spotkania.

W II etapie w przypadku wyniku remisowego po regulaminowym czasie zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut, w razie dalszego remisu sędzia zarządzi serię rzutów z punktu karnego zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną.

Prawo do wykonywania rzutów z punktu karnego mają wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w grze w momencie zakończenia dogrywki i pozostali na płycie boiska.

Za wycofanie zespołu z rozgrywek klub zostanie ukarany na wniosek Wydziału Gier i Ewidencji przez Wydział Dyscypliny karą finansową w wysokości – 500 złotych.

Za nieusprawiedliwione niestawienie się na zawodu klub zostanie ukarany na wniosek WGiE przez WD karą w wysokości 250 zł.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza