Zawalił się dom. Wcześniej było słychać wybuch [foto]


Zawaliła się część budynku mieszkalnego w miejscowości Czepino w gminie Gryfino. Wcześniej doszło do wybuchu. Na miejscu pracują służby ratunkowe. 


Do zdarzenia doszło w czwartek 6 sierpnia przed godziną 6:00. Jak udało nam się dowiedzieć, w domu przebywały cztery osoby, które na szczęście zdążyły się ewakuować. Jak się okazało, wybuch spowodował bojler elektryczny.

Siła wybuchu była w takiej skali duża, że odczuli to sąsiedzi mieszkający w odległości 100 metrów od zawalonego budynku - informują strażacy z OSP Wełtyń. 

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez straż pożarną i policję. Wezwano również inspektorów nadzoru budowlanego, którzy mają ocenić jak bardzo ucierpiał budynek, który raczej na pewno zostanie wyłączony z użytkowania.

W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy JRG Gryfino, OSP Wełtyń, OSP Radziszewo, policja oraz Pogotowie Ratunkowe. 

Czepino to miejscowość znajdująca się tuż za Gryfinem przy drodze krajowej nr 31 w kierunku Szczecina.  Na czas działań ruch odbywał się wahadłowo. Jak informuje nas rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie - obecnie nie ma utrudnień w ruchu.

O zdarzeniu piszemy również w artykule Wybuch uszkodził połowę domufot. OSP Wełtyń
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza