Pożegnanie Lata w Gryfinie - wystąpi Damian Ukeje i zespół Frut


Gryfiński Dom Kultury zaprasza na koncert pn. "Pożegnania Lata 2020". Wydarzenie odbędzie się w piątek, 28 sierpnia w Pałacyku pod Lwami (ul. Bol. Chrobrego 48). Wstęp wolny!

Początek koncertu o godzinie 18. Najpierw zaprezentuje się chojeński zespół FRUT. Później, ok. 19.30 wystąpi Damian Ukeje z projektem "Moje Boskie Buenos". D. Ukeje zagra akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam. Projekt "Moje Boskie Buenos" to hołd dla zespołu i charyzmatycznej wokalistki Kory. To odkrywanie na nowo muzyki legendarnej grupy, muzyki pełnej siły wpływania na ludzkie odczuwanie.

Damian Ukeje - piosenkarz, autor tekstów i kompozytor. Zaczął być znany szerokiej publiczności w roku 2011, gdy trafił do programu The Voice Of Poland. Jego charakterystyczny, mocny głos natychmiast zapewnił mu sympatię widzów. W finale show wykonał autorski utwór "Nie mamy nic", co przyniosło mu zwycięstwo.
W 2013 roku ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał singiel "Bezkrólewie", który szybko wspiął się na szczyty list przebojów. Krążek zdobył III miejsce w plebiscycie Antyradio na Płytę Roku 2013, a artysta zdobył nominację do nagrody Fryderyk jako Debiut Roku.
W 2016 roku ukazała się płyta "UZO". Nazwa pochodzi z języka nigeryjskiego i oznacza drogę. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia i wewnętrzne przemiany. Pod koniec 2018 roku Damian Ukeje zaprezentował swój ostatni singiel -"Ja Ikar".

FRUT - Zespół tworzą doświadczeni i wszechstronni muzycy, wcześniej działający w znanej bluesowej grupie Jaw Raw. Wokalistką grupy jest Sandra Ewertowska.
W swoim repertuarze FRUT ma popularne utwory muzyczne w nowych aranżacjach.
Zespół mocno dba o to, aby każdy ich koncert pozwolił słuchaczom oderwać się od trosk dnia powszedniego. W myśl hasła "muzyka łączy pokolenia", dzięki ponadczasowemu repertuarowi FRUT zapewnia dobrą zabawę i wspomnienia na długo.
Zespół gra w składzie:
Sandra Ewertowska - śpiew
Grzegorz Smyczek Kurpiel - perkusja,
Damian Rumbuć - bas,
Dariusz Kowal - gitara,
Krzysztof Wojtasik - gitara

Koncert "Pożegnanie Lata 2020" odbędzie się w rygorze sanitarnym związanym z pandemią COVID-19. Wejście na koncert tylko po złożeniu oświadczenia o stanie zdrowia. Ilość miejsc ograniczona!
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza