Obwodnica Gryfina coraz bliżej realizacji [foto] [video]


W środę 30 września ogłoszony zostanie przetarg na budowę obwodnicy Gryfina. To efekt skutecznych zabiegów o powstanie bezpiecznego objazdu miasta - podkreślają władze miasta. 

Obwodnica o długości 5,6 km ominie Gryfino po wschodniej stronie miasta. Nie tylko wyprowadzi z niego ruch tranzytowy, ale pozwoli także rozwinąć lokalną sieć połączeń drogowych.


Co to oznacza dla mieszkańców?

Możliwość wybudowania wzdłuż obwodnicy trasy rowerowej, która przetnie planowaną ścieżkę rowerową do Gardna, istniejącą ścieżkę w kierunku Jeziora Wełtyńskiego oraz istniejącą ścieżkę do Borzymia. 

W przyszłości będzie ją można także połączyć z planowanym do wybudowania odcinkiem ścieżki rowerowej od ul. Przemysłowej do Szczawna, po dawnej trasie kolei. Dzięki temu znacząco poszerzona zostanie przestrzeń rekreacyjna dla gryfinian.

Przy rondzie południowym (przy wiadukcie), powstanie droga, która obsłuży nowy cmentarz. Przy rondzie w ciągu ulicy Wojska Polskiego powstanie droga, która zapewni atrakcyjne połączenie dla gruntów przemysłowych, będących własnością Gminy Gryfino.

fot./video: UM Gryfino 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza