Nielegalny hazard w pobliżu szkoły w Dębnie [foto]


Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu zamknęli nielegalny punkt gier hazardowych w Dębnie. „Salon” znajdował się w okolicy Szkoły Podstawowej. 

Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu dokonano przeszukania. W trakcie działań zatrzymano dwa urządzenia służące do gier hazardowych oraz dwie osoby z którymi przeprowadzono czynności procesowe. 

Osobom prowadzącym nielegalny salon gier grozi kara finansowa, albo kara pozbawienia wolności, albo obie kary łącznie.  Sprawę prowadzi Zachodniopomorski Urząd Celno-Skarbowy w Szczecinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu. 

Uzależnienie od gier hazardowych jest poważną chorobą. Jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych przez Fundację CBOS, ponad 50 tys. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a blisko 200 tys. narażonych na ryzyko uzależnienia. Zazwyczaj konsekwencje takiego uzależnienia są bardzo destrukcyjne i doprowadzają nie tylko do kłopotów finansowych, ale przede wszystkim do wielu problemów rodzinnych oraz społecznych. 

Problem uzależnienia od hazardu dotyczy w takim samym stopniu dorosłych, jak i nastolatków. Praktycznie nieograniczony dostęp do różnorakich form hazardu skutkuje według specjalistów od uzależnień niepokojącym wzrostem w Polsce liczby osób uzależnionych. Szczególnie hazard internetowy, którego dostępność jest znacznie większa niż tradycyjnych gier oraz gry na automatach niosą za sobą zwiększone ryzyko uzależnienia. Problemy osobiste będące następstwem hazardu przynoszą uszczerbek na zdrowiu psychicznym – depresje, skutkuje wyalienowaniem społecznym uzależnionych osób, współuzależnieniem bliskich, kosztami finansowymi (zadłużaniem, bankructwem, utratą dochodów).


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza